autacek

Co je to inflační spirála a lze nazvat to, co zažíváme dnes, jako zárodek něčeho takového?

Nejlepší odpověď
Reganois

Inflační spirála (téže mzdově cenová spirála) je proces vzájemného doplňování růstu mzdových nákladů a monetární akomodace.

Rostoucí míra inflace vyvolává tlak na růst mezd (zaměstnanci společně s odbory se snaží vyjednat vyšší mzdy, aby kompenzovali rostoucí ceny). Růst mezd následně vyvolá další růst inflace (zvýšení mezd znamená pro podniky růst nákladů, a proto zvyšují ceny).

Madam Venezuela (Maláčová) této spirále svými kroky dost nahrává. Tím, že vláda sype přemíru peněz do systému, výrazně ovlivňuje nároky a finanční prostředky v dalších segmentech. Ceny rostou, rostou i mzdy a tak stále dokola, dokud nenastane např. hyperinflace, kdy s trochou nadsázky může stát bochnik chleba 5 000 korun.

Zdroj: Wikipedia

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Infla%C4%8Dn%C­3%AD_spir%C3%A1la

Další odpovědi
aliendrone

Dnes nezažíváme „zárodek“, je to dávno v plném proudu. Jen se poslední dobou zvyšuje „rychost roztočení“ spirály. Reganois to napsal dobře, jen zapomněl dodat, že v důsledku inflace CHUDNEME (uživatelé peněz), zatímco jejich provozovatelé (banky) na náš účet bohatnou. To je PODSTATNÝ fakt.

Musíme více makat, abychom si udrželi životní standard, když nám někdo neustále KRADE to, co je (a mělo by zůstat) naše. Víš, že kdysi bylo NAPROSTO BĚŽNÉ, že chlap sám uživil rodinu? Dnes maká i žena (naprosto běžný model) a i tak někdy mají co dělat, aby uživili/vychovali dítě (nedejbože víc!) „na úrovni“. :(

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Ametyst

Panečku, důchodci budou ti, kterým to masmedia zase nandají, za to, že jim Babišova vláda smrkne dvě stovky. Cíle bude dosaženo a hněv lidu se obrátí proti důchodcům.

Reganois

Tak pokud volíte pravici, tak tyto „dárečky“ asi úplně nechválíte.

aliendrone

Ametyst>>> S tím se POČÍTÁ (dost možná i prvoplánově). Nidko nebude řešit nějaké komplikované machinace a rozkrádačky, když ukázat na důchodce je TAK jednoduché. :(