IBI05

Co je to hypokotylová hlíza?

Prosim co je to hypokotylová hlíza? Děkuji

Nejlepší odpověď
beer

Je potřeba nejdříve vědět, co je hypokotyl: http://botani­ka.wendys.cz/slov­nik/heslo.php?202
Hypokotylová hlíza je tedy zdužnatělý první článek stonku.

Další odpovědi
Drap

hypokotylová hlíza – vyrůstají na ní listy i kořeny (ředkvička)

Funna

je to v podstatě zdužnetěná část hypokotylu…kořen přechází směrem nahoru v nadzemní část rostliny…nadzemní část rostliny se nazývá prýt, který je tvořen stonkem a listy a právě hranice mezi stonkem a kořenem tvoří u semenných rostlin tzv. hypokotyl…po jeho zduření vznikne hlíza…