dasa

co je to extrovert

co je to když se řekne o někom že je extrovert

Nejlepší odpověď
Mandarinka

Extravert (extrovert)
Živě reagující, přístupný podnětům, komunikativní, snadno navazující kontakt.

Introvert
Protipólem je introvertní chování jedince, typ osobnosti zaměřený na svůj vlastní vnitřní psychický svět, zážitky a duševní stavy, projevující se klidným, uzavřeným a méně sociabilním chováním.

Další odpovědi
K+R

Extrovert je zjednodušeně řečeno člověk, který vyhledává společnost stejně tak, jako má potřebu svěřovat se lidem a bez lidí by těžko žil! Úplný opak uzavřeného člověka.

Ajadom

Osoba komunikativní, snadno navazující kontakt. Jeho protipólem je introvert, který je uzavřený, zaměřený na vlastní duševní svět.

Zdroj: http://www.slovnik-cizich-slov.cz/extro­vert.html