Wolfy 22

Co je to doména druhého stupně?

potřebuji to vědět do škli

Nejlepší odpověď
Emefej

https://www.an­tstudio.cz/slov­nik/subdomena­.htm

Další odpovědi
Alesh

Patrně máš na mysli toto, ne?:

http://demo.in­ternetovesluz­by.net/tohlenas/uz/ne­zajima

1. řád = koncovka (v našem případě „net„)
2.řád = to, co je těsně před koncovkou, tedy samotný název domény (v našem případě „internetoves­luzby„)

Zdroj: http://www.in­ternetovesluz­by.net/co-je-domena-1-2-a-3-radu/

anonym

To je, když žák základní školy založí web na prvním stupni a pak jak postoupí, postoupí i jeho web … <sarcasm>

Internet je spojení serverů. Servery skýtají DNS, port, adresu a přístupový protokol. Server si může koupit tzv. url → tedy u serverů zaregistrovaných u webových vyhledávačů si koupí vyhledávací kód, kterému je přidělena doména. Tedy potom takový server je přístupný z webových prohlížečů a jeho obsah prohledávají ony vyhledávače. Pokud je na takovém serveru spuštěna webová služba, ta doplní URL a ta se publikuje. Tato URL má první stupeň – tedy je to stránka přímo daného serveru. Pokud daná webová služba povolí spuštění dalšího webového podprogramu, daná URL se rozšíří o další řád – druhý stupeň … Je to tedy přístup na virtuální službu v již funkční reálné webové službě. Ty virtualizované služby si už tedy nemusí kupovat URL, doménu a vyhledávací klíče daných vyhledávačů … Proto je pro spoustu běžných lidí jednodušší používat virtualizované služby/servery pod druhými/třetími doménami … Protože samotný server by nebyl zaregistrován mezi WWW systém, natož mezi vyhledávače …

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Dochy

Ač obvykle nepalcuju odpovědi kde je jen odkaz, tentokrát musím, protože pouze Emefejův odkaz má smysluplné informace. Jen bere trochu automaticky v názvech 3 řády (např. obchod.vasefir­ma.cz). Takové omezení ale nikde neexistuje a např: prz.pr.ds.mfcr.cz je (nebo alespoň před lety byla) adresa (nebo alias) e-mailového serveru daňové správy pro Prahu-západ

Alesh: Jeden odkaz na chybovou stránku (naprosto zjevně chybová stránka serveru, kam server přesměrovává chybné požadavky – odkazy na neexistující nebo již zrušené články) druhý odkaz s vysvětlením jak pro prvňáčky (natolik zjednodušeno, že je to až zavádějící)

Matesax: Pokud by se opravil každý druhý pojem tak by to mohlo dávat smysl. Takhle je to jak lorem ipsum. Je problém najít smysluplnou větu pod kterou bych se mohl podepsat. Hmmm pozorně jsem to prošel ještě jednou a žádnou takovou jsem nenašel.

Wolfy: Předpokládám, že Ti jde o „doménu druhého řádu“. O žádných stupních v doménách jsem dosud neslyšel. Pravděpodobně ses sekl Ty, nebo učitel. Bohužel chyba v dotazu může vést k chybným odpovědím.

Alesh

Co mektáš?