Avatar uživatele
nwm

co je to č.p.

chci si něco objednat ale chcou pomě nějaký č.p. nwm co to je poraďte předem děkuji za odpověď

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4990 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
maryleu

číslo popisné ( číslo baráku )

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Zuzka78

máte dvě čísla na domě. Jedno je orientační, to je to, co uvádíte, když si necháváte poslat dopis. A číslo popisné to je to co máte v občance za lomítkem, tak že to co běžně nepoužíváte, ale pokud jde o objednání poštou, tak to nejspíš bude číslo orientační, což je to co klasicky používáte.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
panenka

je to číslo popisné vašého domu

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
bond73

Je to, ,,cislo popisne,, , domu ve kterem bydlite.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Nessa

Nebo to také můžete vyřešit velmi jednoduše – tyto formuláře často nehlídají zadávaný obsah, takže můžete napsat obě, např: 2130/72

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Arne1

Zuzka78 uvedla mylnou informaci, číslo popisné je VŽDY před lomítkem. Pokud má dům i číslo orientační (tedy pořadové v ulici, v některých městech to nemají), taj je VŽDY za lomítkem.

před 2464 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Bobek 2

Číslo popisné není VŽDY před lomítkem, ale SPRÁVNĚ před lomítkem, tedy podle aktuálního standardu pro psaní adres. Ovšem poměrně rozšířené i psaní opačné, vycházející z logiky, že orientační číslo přímo navazuje na název ulice, k němuž je komplementární, a popisné je k tomu pak jakoby „přidané“.
V komunitách historiků, archivářů či památkářů krom toho ještě přežívá i zvyklost psát adresy typu „187/V“, kde za lomítkem je číslo části obce – v některých městech je ta tradice ještě dnes preferovaná.

Zuzka78 ovšem uvedla víc neopodstatněných tvrzení. Zjevně netušila, že v naprosté většině obcí (včetně i docela velkých měst, jako jsou třeba Pardubice, Zlín nebo Kladno) orientační čísla vůbec nemají. A mylně předpokládala, že tazatel „klasicky používá“ orientační číslo – je řada měst, kde sice systém orientačních čísel ještě mají, ale moc ho neudržují a fakticky tato čísla nikdo nepoužívá, nebo má orientační čísla jen část domů.

před 1363 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek