Smackdown

Co znamená zkratka P na tlakoměru?

Ukáže to číslo tlaku jak horní, tak spodní a pak přeskočí na P a číslo.

Nejlepší odpověď
mosoj

Nemám křišťálovou kouli. Podle popisu se jedná o tonometr pro měření TK (krevního tlaku). Pak P je tep za minutu ( jinak také puls).

Někteří to ale znají jinak. Nicméně bodík je bodík.

Další odpovědi
dubraro

1/ P je zkratka tlaku (pressure).
2/ Pokud je tlakoměr na měření tlaku krve, tak asi ukazuje tři hodnoty: SYS (SYStolický tlak) DIA (DIAstolický tlak) a P (Puls, počet tepů srdce za minutu).

Kepler

„P“ je obvyklé fyzikální označení tlaku.

Dochy

Bylo by hezké, kdybys rovnou uvedl že Ti jde o měřič krevního tlaku. Pak by Kepler pravděpodobně neposkytl správnou odpověď, která se ale Tvé otázky netýká.