Gestas

Co je tak špatného na umakartových jádrech?

led: Takže si za umakartové jádro mohu dát svého kocoura?

Nejlepší odpověď
led

1 – Zastaralá technológia použitého materiálu
2 – Miestnosť v miestnosti vytvára medzi stenami prázdny priestor vhodný aj pre živočíšnych podnájomníkov
3 – Podlieha vlhkosti
4 – Tenké mäkké steny vytvárajú problém s uchytením závesných predmetov
Dodatok:
V niektorých bytoch sa medzi panel a umakart zmestil človek.

Další odpovědi
mosoj

Umacart uvolňuje karcinogenní formaldehyd. Proto se přestal používat i když jeho vlastnosti, zejména odolnost, jsou vynikající.

Jedná se o papír lepený k sobě za vysokého tlaku pomocí fenolformaldehydové pryskyřice.

dudu

Jedná se o více, než šedesát let starou pozoruhodnost umožňující rychlé a levné budování panelových domů. V sedmdesátých létech byla životnost jádra odhadována asi na 30 let. Život ukázal, že při šetrném zacházení a po dílčích modernizacích mohou méně náročným uživatelům sloužit i v dnešních časech. Největší problém spočívá v zastaralých elektrických rozvodech.

briketka10

Zejména ten, kdo žije v panelákovém bytě nebo bydlel nějaký čas na vysokoškolských kolejích, zná domov, který hyzdí umakartové jádro. Umakart je vlastně papír tvrzený umělou pryskyřicí a vrstvený lisováním. Kdysi tak velmi často používaná umakartová konstrukce představovala rychlé a levné řešení výstavby koupelen v hromadné výrobě bytů. Dnes na místo umakartu nastupují moderní stavební materiály, které nabídnou mnohem vyšší komfort i více možností, jak novou koupelnu zařídit. Co je důležité vědět, chcete-li přestavět bytové jádro, tedy podstatně zvýšit komfort svého bydlení.
.............­.............­.......
Za umakart, který je starý za čas začne plesnivět. A zatéká za něj.
Moje kamarádka si jádro v koupelně přestavěla pomocí Ytongu,
který je vhodný do mokrého prostoru „zeleného“.
.............­.............­.............­...........

Jsem se spletla je to sádrokarton
•Bílá (světlá) – základní stavební deska pro příčky a stropy
•Zelená – impregnovaná deska (vhodná do vlhkého prostředí)
•Modrá – akustická deska
•Červená (růžová) – protipožární deska (zvýšená pevnost jádra při vysokých teplotách)

Zdroj: http://bydleni­.idnes.cz/pric­ky-ze-sadrokartonu-a-fermacellu-d7p-/stavba.aspx?c=A140806­_131825_stavba_rez

http://www.svet-bydleni.cz/stavba-a-rekonstrukce/re­konstrukce/jak-na-upravu-nebo-rekonstrukci-umakartove-koupelny

klob1

Požárnicí neuznávají Ytong, nevím proč. Ale je to prý z nějakého požárního hlediska. Uma máme stále i novou kuchyňskou linku přidělali na něj bez problému. Spíš někteří lidé mají problém s elektrikou, když se o ní nestarají a nekontrolují po čase. Ale to je pak problém u všech materiálů. My s elektrikou nemáme žádný problém, protože čas od času jdeme a uděláme kontrolu občas něco přitáhneme a stále pohoda. Samo hliník a měď je rozdíl.

led

Umakart je vodostály do okamihu, kým nie je porušená vrchná ochranná vrstva. To znamená na miestach, kde bol rezaný, prasknutý a nedostatočne dodatočne ošetrený príjima vlhkosť