pedol

Co je střední vzdálenost Země od Slunce, když ho Země obíhá po elipse?

Neboli (max + min)/2 ?

Nejlepší odpověď
Kepler

Vzdálenost v periheliu + vzdálenost v afeliu, to celé děleno dvěma.

Další odpovědi
JájsemRaibek

No právě takový ten průměr. Největší vzdálenost je tolik a tolik-když je na elipse nejdál, bejmenší vzdálenost je, když je nejblíž a střední vzdálenost by se dala nazvat průměrná vzdálenost.

pedol

Kepler byl rychlejší jak můj vzorec

Kepler

Jsem rychlejší, než naolejovaný blesk: kolem Slunce si to metelím rychlostí asi 30 km/s!