Co je slovo byla

Urči zda je slovo byla podstatné jméno , přídavné jméno atd.

Nejlepší odpověď
quentos

sloveso … minulý čas slovesa být… případně slovesná spona, je-li součástí trpného rodu; i tak by se ale počítala jako sloveso

Další odpovědi
annas

Doplním odpověď Quentosovu, i když ta moje je zřejmě zbytečné.

Byla – 3. os., č. j., minulý čas, od slovesa být. Příklad – dívka byla, ona byla…

Sloveso být není vždy v trpném rodě sponou, jak uvedl Quentos.

Sponou je jen tehdy, jestliže spojení slovesa být s příčestím trpným vyjadřuje stav – Např. Obchody byly už zavřeny.

Charakter spony má sloveso být – ve spojení s podstatným jménem:

  • Byl hercem,
  • přídavným jménem – Eva byla šťastná,
  • příslovcem – Šaty jsou mi dobře.

Nic proti Quentosovi. Ale nechápu, že za ne zcela přesnou odpověď někdo naděluje body.

Boooh

Je to pouze odhad, nad kterým jsem se musel velmi dlouze zamyslet, neb to je velmi zákeřá otázka … mmmm … že by sloveso ? Čas minulý ? Nevím, nevím .. jak jsem psal, je to opravdu oříšek

Miroslavst

Pokud by tam byly dvě l Billa, tak je to podstatné jméno.

ReHu

Souhlasím s Boooh.
Co takhle napsat celou větu.