Kepler

Co je pro vás největším překvapením voleb?

Ať už příjemným, nebo nepříjemným. Pro mně tedy volební účast přes 60%. To je dobré znamení.

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… kompletně se mi výsledky velmi líbí (přestože bude problém sestavit koalici), každá strana dostala tolik mandátů, kolik si zaslouží, jen nejsem spokojen s výsledkem TOpky, tý by podle mne stačily tři procenta a to jsem ještě štědrej, zasloužila by si jedno, aby neměla nárok ani na příspěvek, za to, co ten chemik s našim státem udělal (>>> ty Babišovy dluhopisy, jakožto úniku daní, sice využilo mnoho firem, ale je to výmysl Kalouska) … ČSSD si ten propad taky dost zaslouží, za to jak s náma vyjebávala ohledně OKD …

Další odpovědi
dubraro

Nepříjemně mne překvapilo, že ČSSD a TOP09 překročily 5%.

ten který je

Překvapil mě vysoký počet stran a hnutí které překročili pětiprocentní hranici.

ivzez

Příjemně:
Relativně vysoká účast u voleb.
Poměrně málo neplatných hlasů.
Vysoký počet parlamentních stran.
Vypadli Hermann a Marksová.

Nepříjemně:
Nevypadla KDU–ČSL.
Nevypadl Kalousek. )–:

run2

Že nevznikla žádná strana, která by slíbila levnější máslo.

da ny

Vlastně nic… výsledky odpovídají předvolebním odhadům ;)
Otázkou je pouze to: vznikne koalice nebo půjdeme znovu volit…?

Lamalam

Seděla jsem dva dny ve volební komisi. Slovo volby už nechci slyšet.

anonym

Pro mě bylo nepříjemným překvapením neúčast 100% všech obyvatel ČR co mohly jít volit ale neměli zájem.

marci1

Příjemné překvapení: že už je po nich. 🙂

hapiky

Jediné co asi nikoho nepřekvapilo je úspěch ANO. Jinak je všechno překvapení ať už vzestupy či pády, či nové strany nebo počet kandidujících stran a hnutí. Překvapení budeme ale asi všichni tím, co se bude odehrávat v následujících čtyřech letech.

led

– Zbytočné rozdrobenie politickej scény a strata politickej predvídavosti kandidátov, hlavne tých s hlbokým prepadom.

  • Účasť 60% voličov je dobré znamenie o záujme občanov o budúcnosť republiky.

Klaproth

Že nevyhráli komunisté. Měli nejlepší volební slogan – „Světový mír“. To opravdu většina voličů chce světovou válku?

John Wick

Největším nepříjemným překvapením voleb je pro mě druhé místo silně protilidové strany ODS,uznávající jen podnikatele a soukromníky a kálící na řadové občany.

RyuzakiKate

Že Piráti na poslední chvíli předehnali SPD.
Mají mou přízeň a doufám, že těm prvním dvěma (ANO, ODS) vezmou vítr z plachet, protože co se týče jejich programů v rámci životního prostředí, tak jsou oba regulérně k pláči.

anonym

Pro mne byl největším překvapením úspěch Pirátů, Starostů a propad KSČM. Všechna ta překvapení vítám, přesto jsem ani jedno nečekal.

Co se naopak dalo očekávat byl úspěch ANO i SPD a propad ČSSD, KDU a TOP09 … u TOP09 to trochu zamrzelo, ale bylo to celkem předvídatelné jejich stanoviska nebyla ničím unikátní a snadno se překrývala s jinými stranami které je tak mohly efektivně vysát 🙂.

Tarzan

Stejně se nic nezmění …dál tu bude otroctví a inflace.

kelley

Největším překvapením je pro mě to, že ANO získalo tolik hlasů a přitom neznám vůbec nikoho, kdo by je volil…

paya

Překvapuje mne, kolik lidí si myslí, že 60% účast v parlamentních volbách je hodně a že se to nějak vymyká trendu poslední doby.

tobby

Nepříjemná překvapení jsou dvě: že ANO vyhrálo tak drtivě a že TOP09 tak drtivě prohrálo. I když znám příčiny obého. Babiš vyhrál proto, že slíbil všechno všem a TOP09 prohrála proto, že zaprvé má v čele Kalouska, kterého z mně neznámých důvodů spousta lidí nemůže vystát, a za druhé že ve svém programu má jen to, co hodlá dělat, tj. posilovat EU, NATO a přijetí Eura, což – jak nám ukazuje úspěšné Slovensko – by nám bylo jen ku prospěchu, ale což se mnoha našincům nelíbí. Současně nám úspěch SPD ukazuje, že lidem se zastesklo po komunistické diktatuře. Pak ovšem nevím, proč v prvních popřevratových volbách volili demokracii. Asi si mysleli, že bez vlastního přičinění jim v kapitalismu budou lítat do huby pečeí holubi.

luckykubrt

Pro mně dost nepříjemné překvapení: nikdo nevolil Simpsonovy ! No ale pravda je, že jsem za svoji stranu nevedl žádnou kampaň a taky mi nevyšli žádné hlasovací lístky. :D Další nepříjemné překvapení jsou všechny strany, které se dostaly před SPD, zvláště ANO a Piráti. (tedy víceméně k žádné změně nedošlo jen Piráti nahradili ČSSD a Top 09, k čemu potom volby ?) ☹ Příjemné jsou ty, které se dostaly za ni. A taky bych byl rád kdyby se hlasovalo přes internet.

Norei

Jsem poněkud rozčarován skutečností, že ODS získala tak vysoký počet hlasů. Očekával bych po poněkud tristním období minulých let, že voliči zcela obmění vládnoucí struktury. bohužel se nestalo tak zcela. Ale změna tu je a to je dobře.

anonym

S tou účastí souhlasím, nové strany pomocí sociálních sítí dokázaly mobilizovat nové voliče, kteří by jinak „neměli koho“ (což je standardní výmluva) 🙂 Ta účast se možná ještě výrazně zlepší se zavedením voleb přes internet, které doufám Piráti prosadí.

anonym

Dosud volby přes internet narážely na odpor stran, jejiž voličská základna je řekněme IT negramotná a jejich telefon je značky Aligátor, tyto strany jsou tentokrát o dost slabší, takže by se to mohlo podařit prosadit 🙂

fanynek

Kdyby měly volby něco výrazně změnit,tak už by je dávno zakázaly.To není z mé hlavy,ale je to hezky řečeno.

Mc Merkurion

ivzez: … souhlasím s tebou, ale bohužel, jak říkám, to už bychom asi chtěli moc … ale ten Hermann, ten mně taky těší …

ivzez

Hermann mi udělal obzvláštní radost.
Nechápu, jak po tom podvodu s panem Brady mohl zůstat ve vládě.

Mc Merkurion

… nebyl čas přemejšlet kdo je Brady (použito volně z Pelíšků), bylo potřeba sestřelit Babiše …

hapiky

Mc Merkurion: Politický genster si na poslední chvíli zachránil zadek.

Kepler

marley: nebuď utopista, 60% je téměř zázrak. Účast 99,9 % byla naposledy za komančů.

ivzez

Mně se líbí těch 67 % v Praze… (–:

da ny

....... to je za 100 bodov ;)

Kepler

da ny: samozřejmě že vznikne koalice, jako po každých volbách. To se vždycky domluvil i černí s bílými.

da ny

Já vím, někteří se na to opět jen klepou 😁

Kepler

run2: to není žádné překvapení. To by neslíbilo ani to největší pako.