Avatar uživatele
Kepler

Co je pro vás největším překvapením voleb?

Ať už příjemným, nebo nepříjemným. Pro mně tedy volební účast přes 60%. To je dobré znamení.

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? GM, marci1, anonym, hapiky před 2378 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… kompletně se mi výsledky velmi líbí (přestože bude problém sestavit koalici), každá strana dostala tolik mandátů, kolik si zaslouží, jen nejsem spokojen s výsledkem TOpky, tý by podle mne stačily tři procenta a to jsem ještě štědrej, zasloužila by si jedno, aby neměla nárok ani na příspěvek, za to, co ten chemik s našim státem udělal (>>> ty Babišovy dluhopisy, jakožto úniku daní, sice využilo mnoho firem, ale je to výmysl Kalouska) … ČSSD si ten propad taky dost zaslouží, za to jak s náma vyjebávala ohledně OKD …

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
dubraro

Nepříjemně mne překvapilo, že ČSSD a TOP09 překročily 5%.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ten který je

Překvapil mě vysoký počet stran a hnutí které překročili pětiprocentní hranici.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Příjemně:
Relativně vysoká účast u voleb.
Poměrně málo neplatných hlasů.
Vysoký počet parlamentních stran.
Vypadli Hermann a Marksová.

Nepříjemně:
Nevypadla KDU–ČSL.
Nevypadl Kalousek. )–:

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
run2

Že nevznikla žádná strana, která by slíbila levnější máslo.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Vlastně nic… výsledky odpovídají předvolebním odhadům ;)
Otázkou je pouze to: vznikne koalice nebo půjdeme znovu volit…?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lamalam

Seděla jsem dva dny ve volební komisi. Slovo volby už nechci slyšet.

Upravil/a: Lamalam

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Pro mě bylo nepříjemným překvapením neúčast 100% všech obyvatel ČR co mohly jít volit ale neměli zájem.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Příjemné překvapení: že už je po nich. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hapiky

Jediné co asi nikoho nepřekvapilo je úspěch ANO. Jinak je všechno překvapení ať už vzestupy či pády, či nové strany nebo počet kandidujících stran a hnutí. Překvapení budeme ale asi všichni tím, co se bude odehrávat v následujících čtyřech letech.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

– Zbytočné rozdrobenie politickej scény a strata politickej predvídavosti kandidátov, hlavne tých s hlbokým prepadom.

  • Účasť 60% voličov je dobré znamenie o záujme občanov o budúcnosť republiky.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Klaproth

Že nevyhráli komunisté. Měli nejlepší volební slogan – „Světový mír“. To opravdu většina voličů chce světovou válku?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
John Wick

Největším nepříjemným překvapením voleb je pro mě druhé místo silně protilidové strany ODS,uznávající jen podnikatele a soukromníky a kálící na řadové občany.

Upravil/a: John Wick

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
RyuzakiKate

Že Piráti na poslední chvíli předehnali SPD.
Mají mou přízeň a doufám, že těm prvním dvěma (ANO, ODS) vezmou vítr z plachet, protože co se týče jejich programů v rámci životního prostředí, tak jsou oba regulérně k pláči.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Pro mne byl největším překvapením úspěch Pirátů, Starostů a propad KSČM. Všechna ta překvapení vítám, přesto jsem ani jedno nečekal.

Co se naopak dalo očekávat byl úspěch ANO i SPD a propad ČSSD, KDU a TOP09 … u TOP09 to trochu zamrzelo, ale bylo to celkem předvídatelné jejich stanoviska nebyla ničím unikátní a snadno se překrývala s jinými stranami které je tak mohly efektivně vysát 🙂.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Tarzan

Stejně se nic nezmění …dál tu bude otroctví a inflace.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kelley

Největším překvapením je pro mě to, že ANO získalo tolik hlasů a přitom neznám vůbec nikoho, kdo by je volil…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paya

Překvapuje mne, kolik lidí si myslí, že 60% účast v parlamentních volbách je hodně a že se to nějak vymyká trendu poslední doby.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
tobby

Nepříjemná překvapení jsou dvě: že ANO vyhrálo tak drtivě a že TOP09 tak drtivě prohrálo. I když znám příčiny obého. Babiš vyhrál proto, že slíbil všechno všem a TOP09 prohrála proto, že zaprvé má v čele Kalouska, kterého z mně neznámých důvodů spousta lidí nemůže vystát, a za druhé že ve svém programu má jen to, co hodlá dělat, tj. posilovat EU, NATO a přijetí Eura, což – jak nám ukazuje úspěšné Slovensko – by nám bylo jen ku prospěchu, ale což se mnoha našincům nelíbí. Současně nám úspěch SPD ukazuje, že lidem se zastesklo po komunistické diktatuře. Pak ovšem nevím, proč v prvních popřevratových volbách volili demokracii. Asi si mysleli, že bez vlastního přičinění jim v kapitalismu budou lítat do huby pečeí holubi.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
luckykubrt

Pro mně dost nepříjemné překvapení: nikdo nevolil Simpsonovy ! No ale pravda je, že jsem za svoji stranu nevedl žádnou kampaň a taky mi nevyšli žádné hlasovací lístky. :D Další nepříjemné překvapení jsou všechny strany, které se dostaly před SPD, zvláště ANO a Piráti. (tedy víceméně k žádné změně nedošlo jen Piráti nahradili ČSSD a Top 09, k čemu potom volby ?) ☹ Příjemné jsou ty, které se dostaly za ni. A taky bych byl rád kdyby se hlasovalo přes internet.

Upravil/a: luckykubrt

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Norei

Jsem poněkud rozčarován skutečností, že ODS získala tak vysoký počet hlasů. Očekával bych po poněkud tristním období minulých let, že voliči zcela obmění vládnoucí struktury. bohužel se nestalo tak zcela. Ale změna tu je a to je dobře.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

S tou účastí souhlasím, nové strany pomocí sociálních sítí dokázaly mobilizovat nové voliče, kteří by jinak „neměli koho“ (což je standardní výmluva) 🙂 Ta účast se možná ještě výrazně zlepší se zavedením voleb přes internet, které doufám Piráti prosadí.

před 2375 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Dosud volby přes internet narážely na odpor stran, jejiž voličská základna je řekněme IT negramotná a jejich telefon je značky Aligátor, tyto strany jsou tentokrát o dost slabší, takže by se to mohlo podařit prosadit 🙂

před 2375 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
fanynek

Kdyby měly volby něco výrazně změnit,tak už by je dávno zakázaly.To není z mé hlavy,ale je to hezky řečeno.

před 2378 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mc Merkurion

ivzez: … souhlasím s tebou, ale bohužel, jak říkám, to už bychom asi chtěli moc … ale ten Hermann, ten mně taky těší …

před 2378 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ivzez

Hermann mi udělal obzvláštní radost.
Nechápu, jak po tom podvodu s panem Brady mohl zůstat ve vládě.

před 2378 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… nebyl čas přemejšlet kdo je Brady (použito volně z Pelíšků), bylo potřeba sestřelit Babiše …

před 2378 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
hapiky

Mc Merkurion: Politický genster si na poslední chvíli zachránil zadek.

před 2378 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

marley: nebuď utopista, 60% je téměř zázrak. Účast 99,9 % byla naposledy za komančů.

před 2378 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ivzez

Mně se líbí těch 67 % v Praze… (–:

před 2378 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
da ny

....... to je za 100 bodov ;)

před 2378 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

da ny: samozřejmě že vznikne koalice, jako po každých volbách. To se vždycky domluvil i černí s bílými.

před 2378 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
da ny

Já vím, někteří se na to opět jen klepou 😁

před 2378 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

run2: to není žádné překvapení. To by neslíbilo ani to největší pako.

před 2378 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek