Co je přesčas.hodina? Lze sčítat půl hod.ráno před začátkem prac.doby a půl hod. odpol.po skončení oficiál.prac. doby?

Odpovědi
mosoj

Záleží jakou máte v podniku zavedenou nejmenší pracovní časovou jednotku. Převážně to bývá 1/2 hod, ale již jsem zažil i 15 min.

Sčítat není třeba. Pokud vám to zaměstnavatel uzná jako práci přesčas není problém to spočítat i na tu 1/2 hod.

Tom.Noddy

Ony i ty půlhodiny měly patřit do té oficiální pracovní doby. Např. příprava a úklid pracoviště.