Peter Poslic

Co je potřeba k založeního vlastního zlatnictví?

Přemýšlím že si založím zlatnictví. Co je k tomu potřeba?

Odpovědi
Drap

Zlatnictví je podle tebe co? Prodej šperků? výroba? Nebo obojí? Zlatník umí vyrábět ,opravovat a čistit šperky a zpravidla je i prodává.

Pepa25

Zlatnictví je řemeslná živnost, pro získání živnostenského oprávnění je zapotřebí odborné vzdělání v daném nebo příbuzném oboru.
Osobně bych stejně jako u jiných řemesel začínal jako tovaryš (=v dnešní době jako zaměstnanec u jiný firmy), až po ověření svých schopností a praxi bych se „udělal pro sebe“. Ale pokud máte aspoň nějakou praxi (byť i jen ze školy), můžete samozřejmě rovnou začít podnikat …

Zdroj: https://www.pro­fispolecnosti­.cz/cs/zaloze­ni-spolecnosti/jak-si-zalozit-a-otevrit-zlatnictvi/a-1636/

ivzez

Začněte nastudováním živnostenského zákona včetně příloh.