poa.li

Co je podle vás pokora? Díky…

prosím, prosím vlastními slovy…

Odpovědi
Terryle

Schopnost a ochota sklonit se před někým / něčím, kdo / co je větší, silnější než ty a přiznat prohru, podrobit se cizí vůli. Z vlastní vůle uznat, že je něco větší než já, ne z donucení násilím.
Vlastnost, která mi chybí a když mě Osud nebo Bůh nebocotoje dokope k situaci, kdy ji cítím, připadám si totálně na dně.
Barva pokory je růžová. Proto ji nosej holčičky, který by měly bejt hodný a ústupný. A proto ji nemám ráda. Asi.

Aneb jak zpívá Bono:
„Nauč mě vzdávat se
Není to má, ale Tvá vůle“