Avatar uživatele
Zlatý

Co je podle vás hlavní příčinou tzv. přechozeného vztahu?

V poslední době se hodně řeší partnerské problémy v tzv. přechozených vztazích. Co je podle vás jejich hlavní příčinou? (Případně vlastní zkušenost?)

http://magazin.libimseti.czDoplňuji:
Omluva: Snad to již bude v pořádku.:-)

http://magazin.libimseti.cz/…

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Příčinou přechozené vztahu je jeho přechození. :-) Prostě je to tak, že vztah zpravidla dvou lidí opačného pohlaví se vytváří z biologického principu, že podvědomě nás matička příroda nutí se rozmnožovat. Od toho existuje zamilovanost a další ty věci, které jsou kolem. Pak to člověka opustí, páč matka příroda předpokládá, že už toho času bylo dost, na to aby vznikl další pozemšťan. Říká se, že pokud vztah cca do tří let nezačne plnit reprodukční funkci, má tendenci se rozpadat. Samozřejmě, že je to individuální a taky že se to samozřejmě týká jen určité věkové skupiny.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

myslím, že je to takový stereopyp - vztah se nikam neposouvá - chybí rozhodnutí zda mít rodinu či ne.... dcera to zažila po 10 letch kdy žili jakoby spolu žili 30let se vztah rozpadl .... myslím, že se dobře rozhodli to ukončit - vztah neměl budoucnost a nemá cenu v tom dále setrvávat......
Doplňuji:
ano manon to pěkně napsala -
ano taky jsme se brali mladí ,ale ne po krátkém vztahu - byli starosti s barákem věčně se opravovalo a děti do toho ale byla to radost i starost a neměli jsme ani pomyšlení nikam chodit - jednak na to nebylo a neměli jsme kam dát děti ,
prostě byl to jiný život, než jaký žije dneska mnoho mladých dvojic ......


Avatar uživatele
Stříbrný

Vlastní názor: V dobách nedávno minulých lidi vstupovali do manželství mladší a po kratších vztazích a brzy si pořídili děti a měli hafo starostí s bydlením, výchovou...neměli tolik času se chodit bavit do společnosti. Semkly je kromě lásky i ty každodenní společné starosti.

Dnes se toto odkládá, lidi si chtěji víc užívat a při tom užívání je víc seznamování s dalšími novými lidmi a víc zážitků a vlastní partner může najednou působit všedně. A pak s vyšším věkem nastupuje do vztahu racionalita a to prvotní okouzlení se vytrácí a začíná se odznova...


Avatar uživatele

Druhý odkaz funguje a potvrdilo se, že jsem pojem pochopila správně. Tento stav asi souvisí s dnešní dobou. Lidé nemají čas na rodinu, na děti. Stýkají se spolu, žijí spolu, ale víceméně vedle sebe fungují jako dva samostatní lidé. Znají se, ale to, co by je naučilo něčemu novému, vztah posílilo a dalo mu jiný rozměr, čili rodina, to tu není. Z partnerství se stává všednost, ovládá je stereotyp a NUDA!!! Postupně se vytrácí důvod, proč spolu zůstat. Rodiny s dětmi, s materiálními a finančními starostmi většinou takové problémy nemají důvod ani čas řešit. Proč se tohle stává? Asi pro neochotu jednoho nebo obou partnerů na zaběhnutém způsobu života něco změnit, pro neschopnost rozhodnout se mít děti a tím méně času a pohodlí pro sebe, případně pro vlastní pohodlnost a sobectví.
Něco podobného se ale stává i v manželství. Po letech najednou partneři zjišťují, že spolu nemají nic společného, ani nemají o čem spolu mluvit.
Každý vztah je nutné pěstovat a rozvíjet. Když se na něm nepracuje, dopadne to bledě.


Avatar uživatele
Zlatý

Moc nerozumím těm vyhořelým, přechozeným stavům.
Dřív to bylo ano nebo ne,dnes se vše řeší tak nějak vědecky.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

Damiana

Myslím, že to přesně trefila manon. Oddalování a odkládání jakýchkoli společných závazků, větší snaha o samostatnost a neschopnost fungovat jako partner, který musí ve vztahu nejen přijímat, ale i dávat.
Proč se tedy spousta z těch "starších" manželství jen tak nerozpadne, tak jako většina novodobých vztahů. To jsou tak povrchní? Proč?
A ještě - proč, když se seznámí a utvoří "novou" dvojici lidé kolem padesátky - tak takové problémy s přechozením vztahu časem spíš nemají. Proč jsou tyto "pozdní" lásky obvykle trvalého rázu? Jaký je jejich recept na pevný vztah?

Avatar uživatele
Stříbrný

manon

Damiana: Ta starší generace se ještě trochu liší taky tím, že byla a je schopna se víc přizpůsobovat, něco ze sebe a svého času obětovat, nechtít všechno, nechtít taky všechno hned. Vyrůstala ve větším nepohodlí a skromnějších poměrech, což jí paradoxně prospívá.

Avatar uživatele
Zlatý

Damiana

No právě. A proto mi také přijde, že si nejen jaksi umějí víc vyjít vstříc navzájem, ale také se docela upřímně radují z maličkostí a jsou k sobě slušnější.
Mluvím hlavně i těch "nových" láskách v pozdějším věku. Opravdu jsou daleko stabilnější, nečekají od druhého nemožné, ani vztah neberou jako samozřejmost. Kde se to ale v těch lidech bere? Zdravý rozum? To "nepohodlí", o němž píšeš? Musí se mladí lidé spálit a proklestit si cestu životem, aby dospěli k něčemu podobnému? Nebo jsou už tak "daleko", že oni k tomu nikdy nedojdou?

Avatar uživatele
Stříbrný

manon

Někteří dojdou, někteří nedojdou. Jen výjimeční jedinci se poučí z chyb druhých a z toho, co slyší - že se s tím budou umět ztotožnit, aniž by si museli "namlít hubu"... No ano, umět si vyjít vstříc a radovat se z maličkostí...takový malý universální recept na život. Kdo chce a umí slyšet, slyší. Ostatní budou bojovat víc. Někdo možná najde, co hledá, někdo možná pozná, že už to dávno našel a někdo ani nikdy nepochopí, co hledá.

Avatar uživatele
Zlatý

quentos

odkaz je nefunkční ... ten termín slyším poprvé :{)>

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Rodina a vztahy

Zlatý Drap 1102
Zlatý marci1 866
Zlatý quentos 650
Zlatý iceT 625
Zlatý hanulka11 536
Zlatý annas 497
Zlatý panenka 488
Zlatý ivzez 447
Zlatý led 443
Zlatý gecco 414

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.