Jak řešit takový vztah?

Mám problém – jsem již rok ve vztahu s přítelem, který mi tvrdí, že mě má hodně rád, ale není do mě dostatečně zamilovaný (jako byl do bývalé přítelkyně).Je možné, že by se to ještě mohlo změnit nebo je to již po takové době vyloučené? Moc mě to trápí, jelikož jsem do něj jistě zamilovaná více než on do mě. Co byste na mém místě dělali vy? Je lepší se rozejít? Byli jste někdy v podobné situaci?

Nejlepší odpověď
kenyrts

Já si myslím podle svých zkušeností,že se v životě nevyplatí doprošovat se o lásku,když už je to teď takové,tak těžko to asi bude lepší z tou vaší láskou.Snad by bylo lepší to vyřešit rázně teď,než za rok či déle,potom to bude pro vás ještě těžší.Určitě najdete muže který vám vaší lásku vrátí stejným způsobem jakou vy dáte jemu.

Další odpovědi
Michal

Řešení mileneckých vztahů je tvrdý oříšek.Uděláte chybný krok a budete smutná a zarputilá vůči dalším mužům.Není ale na škodu se otevřeně zeptat,ale nepřipuste boj typu já sem ti ,ty si mi.Lehkostí v hovoru se mnohé vyřeší.Hlavně neutvrzujte partnera o Vaši bezmezné lásce.Jedno přísloví říká:chceteli med,nepřevracejte úl.Co takhle přesvědčivá večeře u svíček a dobrého papání. Ať ví že má doma ženu s fantazií.

bond73

Myslim,ze jsem v takove situaci byl,jen v opacnem pomeru a tak vam srdecne mohu povedet,ze dotycny vas ma rad,ale nemiluje.Toto jsou dva odlisne pojmy mit rad a milovat,dej te si pozor,aby jste je nemisila,protoze potom se muzete ocitnout zrovna v teto situaci.Pisete,ze s pritelem jste ve vztahu rok ,jen malinko postradam,zda s nim zijete rok ci pouze mate vztah rok,ale i tak se vam pokusim, alespon trochu pomoci ci vas nasmerovat kamsi,kde by jste mohla najit to, co jsi zaslouzite.Tak a nyni to bude trochu bolet,ale vy svemu priteli delate pouze ,, supl,, v necem co on chtel mit u sve byvale pritelkyne a hleda to i ve vas, vubec mu neprislo na rozum,ze by vas mel respektoval takovou jaka jste,nebo se snazil uspokojit vase potreby,hledi jen na svoji bolistku a chce si ji hojit na vas ukor.Domnivam se ,ze cim drive tento vztah ukoncite,tim lepe pro vas,protoze urcite je nekdo,kdo vas bude opravdu milovat a prozijete s nim nadherny vztah, tady vam psenka neporoste,myslim si,ze vas pritel je i castecne sobec,netrapte se ,i kdyz to bude na zacatku bolet,sklidite sve vytouzene ovoce.Preju vam hodne sili a vytrvalosti a take ,aby jste byla statna ve svem zivote a nasla vytouzenou lasku.Naschledanou.

Nuk nuk

Na Vašem místě bych si s přítelem promluvila a pokusila se ho požádat, aby Vám nějak vysvětlil, co to znamená, že Vás „má rád“ a co pro něj znamená „být/nebýt zamilovaný“. Nepůjde to snadno, muži neumí své pocity tak květnatě a jasně vystihovat jako my ženy, proto k němu buťe shovívavá a netlačte na něj, aby Vám odpověděl hned. Klidně mu na to dejte dost času, aby si rozmyslel, co Vám na to říci.
O co totiž jde… Jde o to, nakolik Vás bere jako svou (potenciální) životní partnerku nebo „jen“ jako kamarádku.
Pokud Vás má opravdu rád a je s Vámi šťastný, touží být s Vámi a chce s Vámi žít, pak je ta změna od zamilovanosti k „mít rád“ nejen normální, ale i nutná.
Zamilovanost je takový ten počáteční stav, kdy člověk vidí toho druhého v těch nejlepších barvách atd. Když zamilovanost vyprchá, pak se teprve pozná, zda má vztah šanci na přežití. Pokud po ní přijde láska, schopnost být spolu, i když ten druhý má chyby, je to dobré, jakmile ale po ní přijde jen prázdnota, je jisté, že je to k ničemu. Není ani na škodu, pokud u jednoho vyprchá ta zamilovanost dříve než u druhého. Nám, ženám, to obvykle trvá déle ;)

Takže změnit by se mělo, v ideálním případě zjistíte, že už nejste zamilovaní, ale že se navzájem milujete (to je velký rozdíl).
Co bych dělala, jsem popsala výše, tedy promluvila s partnerem.
Pokud Vás opravdu miluje, má rád a bere Vás jako partnerku, pak není důvod se rozcházet, ba naopak.
V podobné situaci vlastně jsem ;). Jsem téměř tři roky vdaná a rok jsme spolu s manželem chodili. Už dávno nejsme zamilovaní ani jeden z nás, dávno vidím jeho chyby a věci, které mi „pijou krev“. Je mi jasné, že on vidí totéž na mne. Ale o to víc si uvědomuji, jak moc ho mám ráda a neměnila bych…
Doplňuji:
Milá Ellucy, dostala jsem Váš e-mail, ale v profilu nedovolujete Vás kontaktovat. Proto reaguji touto cestou.
Skutečnost, že přítel není „zamilovaný“ nemusí nutně být hned katastrofa. Nicméně bych si s ním na Vašem místě skutečně velice vážně promluvila. Jakýkoliv vztah, který by měl existovat jen ze soucitu nebo jen z důvodu, „aby nebyl sám“ nemá moc smysl. Jestliže by s Vámi měl být protože Vás nechce zklamat, ale nejste pro něj „ta pravá“, pak zvažte, zda by nebylo lepší se s ním rozejít. Nejspíš to tedy budete muset ukončit Vy, ale i takový je holt někdy život. Přeji hodně síly a ten správný krok.

georgia

Jeho cit k tobě je silný a proto trvalý.Nestaneš se bývalou přítelkyni.

johny.bello

Myslím že někdy člověk potřebuje čas aby na bývalého partnera zapomněl a v některých případech to trvá několik měsíců či let než úplně zapomeneme a začneme si konečně užívat současného vztahu a dokážeme se naplno zamilovat do někoho nového. Dala bych tomu ještě chvíli času. Rozhodně bych se kvůli tomu s ním nerozcházela, on za tohle podle mě nemůže, člověk si nevybere do koho a jak se zamiluje. Buďte trpělivá, věřím že vás začne milovat víc a snad i více než bývalou přítelkyni, hodně štěstí.