jana91

Co je nutne nosit v aute? (zacinajici ridic)

Ahoj, mam 4 roky po autoskole, kdy jsem jezdila tak 4× do roky…a zrovna jsem si poridila auto. Chci se zeptat, co vse je nutne v aute nosit? Vim ze ridicsky prukaz, OP, zelenou kartu, osvedceni o registraci vozidel (maly technicak), povinnou vybavu – jeste neco? napri nejake formular kvuli nehody atp. Dekuji za odpovedi.

Nejlepší odpověď
dědapetr

Povinná výbava auta:
http://www.povinna-vybava-auta.cz/

Další odpovědi
gecco

V zásadě jsi vyjmenovala vše…
😉
Formulář o nehodě – neexistuje předpis, který by jeho podobu stanovoval, takže – v zásadě, stačí list papíru (blok) a tužka – podstatné je jen vyplnit všechny požadované údaje (případně si můžeš vytisknout a vozit tento ´vzor´ – http://www.mdcr­.cz/NR/rdonly­res/09FF5AEE-E24F-40DB-943B-2BF5908C714D/­0/euroformular­.pdf ).
___
Další potřebnou (nikoli nutnou) výbavu pak uzpůsobíš podle toho, ´kam´ pojedeš (do obchodu nic víc nepotřebuješ, na expedici do pouště ano).
😉
Doplňuji:
Víte, Mosoji, kdybyste si odhrnul tu rudou záclonku, která vám spadne přes oči, kdykoli uvidíte „gecco“ nebo „mowla“, všiml byste si, že:

  1. odpovídám, že „neexistuje předpis, který by jeho podobu stanovoval“ – tedy v našem právním řádu neexistuje definice formuláře, kterou by bylo nutno dodržet
  2. v odpovedi uvádím link na mezinárodní formulář doporučený Ministerstvem dopravy ČR (vy dokonce uvádíte link na týž formulář, jen na jiném webu)

😁

huxa

Není to sice povinností, ovšem je to doporučovaný předmět-Evropský záznam o dopravní nehodě. Musíš jej sepsat, pokud škoda nepřesáhne 100'000Kč a tedy nevoláš policii a je daleko lepší jej mít předtištěný, případně jeho předlohu, než-li poté jej vymýšlet a sepisovat úplně celý.

Emefej

Existuje i několik dalších věcí, které se často můžou hodit. Já vozím i baterku, tužku, poznámkový blok, deku, zajišťovací klíny. V zimě i lopatu a pytlík s pískem.

hanny 2

Ke všemu výše uvedenému taky lékárničku!
Doplňuji:
Nakonec „dědapetr“ dal odkaz,kde si vše můžeš přečíst.

cukrar

Jano, vše co jste vyjmenovala, i formulář třeba od Vaší pojišťovny,ale ze zkušenosti, i deku na přikrytí, rukavice, když je třeba něco udělat okolo auta, třeba jen trojúhelník vyndat, ať se nezamažete, stěrky na skla, hadr na otírání tužku neustle psací, malý bloček na psaní a časem popznáte jaké drobnosti. ono taky hodně záleží s jakým autem jezdíte.

mosoj

Mowla jak to, že neexistuje formulář. Existuje dokonce mezinárodní.

http://www.top-pojisteni.cz/po­vinne-ruceni/formular-zaznam-o-dopravni-nehode

Majkl68

Všechno, co je vhodné mít v autě už tu zaznělo, avšak jednou z nejdůležitějších věcí je mít povinné ručení. Z vlastní zkušenosti doporučuji si srovnání udělat zde: http://autotrip­.cz/povinne-ruceni-2016-srovnani/ kde jsou ty nejvýhodnější sazby. :)

Pítrs08

Přesně jak píše cukrar, tak je potřeba myslet i na různé chvíle, kdy se ti bude co hodit. Samozřejmě povinná výbava je jasná, ale hodí se mít i něco navíc. A samozřejmě je nutné mít povinné ručení, porovnat si můžeš zde http://www.top­srovnani.cz/po­vinne-ruceni kde dostaneš ty nejlepší ceny.