Klára K.

Co je nejlepší lék na stres?

Mám poslední dobou hooodně velký stres, nevíte nějakou babskou radu, něco, co by mi pomohlo utéci od negativu? Nějakou činnost, nebo jídlo…
Samozřejmě, vím, že nejlepší je smích, ale není něco rychlejšího? (neberte to, jakože jsem suchar, ale teď mám takový stres, že nemůžu skoro ani mluvit)

Nejlepší odpověď
anonym

Nejlépe pomáhá změna životního stylu.

Další odpovědi
Bedy

Dobrý na stres je odpočinek a spánek, samozřejmě relaxace (různá odpočinková cvičení, víra v sebe sama).

Ku pomoc může být i meduňka či třezalka nebo nebojíte-li se experimentovat, tak i akupunktura.

marci1

Podle Tvých otázek soudím, že navštěvuješ ZŠ. Snaž se myslet pozitivně, nezabývej se nedůležitými věcmi. Choď co nejvíce ven, třeba si zacvičit, zaplavat, do kina, apod. Máme toho v dnešní době všichni moc, ale přece nejsme „žádná béčka“! Na světe je přece krásně ! Jen si musíme to „krásno“ najít.

pusinka50

Banány a čokoláda pomáhají proti stresu.
Uklidňuje třezalkový či meduňkový čaj.
V lékárně si můžeš koupit kozlíkové kapky nebo tobolky, ve tvém věku budou účinné.
jinak skutečně léčí smích. Když je ti nejhůř, stáhni si a pusť si nějakou pěknou komedii a snaž se do ní zakoukat a vnímat ji. Na konci filmu ti bude lépe.

Damiana

Na to, že chováš pětatřicet křečků a další podobnou havěť, která by člověka měla pozitivně nabíjet, tu nějak moc lkáš…:-))
Tipuji také na pubertu, takže to tak moc neřeš (což je rada úplně pitomá, já vím:-), jenže hormony s tebou zkrátka cvičí a s tím nic moc nenaděláš. A to je fakt. Stejně tak silně, jako budeš dneska brečet, se můžeš zase zítra smát.
Pokud se ale to špatné nějak moc dlouho táhne, musíš sama moc dobře vědět, jestli to má nějaký reálný základ. Škola, kámoška, kluk, učení, něco doma… Až to najdeš (a přiznáš si to), změň to – nejlépe ve svůj prospěch. Proti distresu docela dobře funguje hořká čokoláda, banány, med. Ale také dobrá parta, zábava a hlavně sluníčko. Hodně lidí, kteří trpí depresemi, je letos měli ještě horší, podobné je to i s distresem. Nedostatek slunečního záření udělal své, proto se také někdy provádí foto terapie. Teď už to ale není zapotřebí. Skoč na koupák, zapinkej si venku volejbal, proběhni se. Uvidíš, že to zabere.:-)

suaeda

Dobrých odpovědí jak na stres je tu hodně. Na každého funguje něco jiného, nebo lépe řečeno vyhovuje něco jiného. Bylinky, hořčík, klid, 1 plzeň, spánek, procházky, přátelé a odreagování se od problémů, který stres způsobují. Hlavně nedoporučuji řešit množstvím alkoholu a žádné medikamenty!

franku

Dobré víno nebo slivovice ve společnosti dobrých lidí.

badisko

dovolena
Doplňuji:
A prestat stresovat kvuli kazde blbosti......

Orange

Podle mě jediné funkční je prostě změnit nastavení mozku. Angličtina má moc krásný výraz: „Don't give a fuck“

etomaso

Podrobný návod najdeš v ebooku „jak se zbavit stresu“ na www.facilitace.com

huxa

Marihuana je výborná na uklidnění.

Kamix

Tak vyloženě nějakým lékům bych se asi vyhnul, ale například CBD olej z https://cbdstar.cz mi na stres pomáhá hodně, je to super doplněk stravy na který nedám dopustit, protože mi vážně dokáže zlepšit náladu a cítím se dost uvolněně.

Honzyn14

Já osobně mám velice pozitivní zkušenosti s CBD (kupoval jsem ho konkrétně ve formě oleje na stránkách https://www.cib­dol.cz/cbd-olej ), které jsem používal ve zkouškovém období na vysoké škole a podařilo se mi díky němu vždycky parádně odreagovat, vyzkoušejte 😉

huxa

pusinka50 zase porušuje kodex? :) kde je dr.Axl teďkom? :)

pusinka50

ad huxa: mohu se zeptat, čí jsem porušila kodex a proč je tam slůvko „zase“?