Petraheg5

Co je nejlepší? Cétéčko, odběr krve, nebo rentgen?

rentgen (zjištění nádorů)

Odpovědi
mosoj

Magnetická rezonance nebo PET CT. Vždy se volí to nejlacinější ve vztahu k diagnóza. PET CT cca 40 000 Kč.

Edison

Každé vyšetření ná svůj oučel, ukazuje něco kapku jiného. CT je v zásadě typ rentgenu.

ahold

Každé z těch vyšetření je obvykle doplňováno ještě dalším. To v případě nejasností.
Nejprůkaznějším je myslím CT, případně magnetická rezonance.

annas

Nechte to na lékařích. Oni udělají vyšetření, která jsou nutná. Je to individuální.

da ny

Je třeba si uvědomit. že o vhodné metodě rozhoduhe lékař.
V závislosti na místě nádoru a tedy vhodné zobrazovací metodě.

Po předchozích vyšetřeních (laboratoř, biopsie, případně RTG, SONO aj.) se obvykle na okresní úrovni použije vyšetření CT, s kontrastní látkou je přesnější. Rozhoduje lékař před nebo během vyšetření.
Jinak, jak píše mosoj … MRI , PET, PET/CT (2 metody v rámci jednoho přístroje). .
PET je záležitost nukleární medicíny, zobrazení pomocí podané radioaktivní létky.

„Nejvíc“ je PET/MRI (Plzeň Lochotín) provoz zahajoval asi v dubnu 2015 MUDr. Jiří Ferda, PhD (v květnu jsem si „vyzkoušela“ :)).

https://www.re­gionpodlupou.cz/3821-fn-plzen-predstavila-svoji-novou-chloubu-unikatni-pristroj-pet-mri-budou-vyuzivat-pacienti-z-cele-republiky.xhtm
https://www.no­vinky.cz/doma­ci/369303-unikatni-zarizeni-v-plzni-odhaluje-nadory-a-setri-zdravi-pacientu.html,