Avatar uživatele
mosoj

Co je,nebo kdo je, klekánice ?

Doplňuji:
Jaký je původ vzniku této virtuální osoby ?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: mosoj

Zajímavá 9Pro koho je otázka zajímavá? panenka, Miroslavst, Jahoda, 9 řemesel, aramah, kapka, flodur, elektrikář, johana 56 před 5007 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
panenka

Moje Mamka když jsem byla malá mi řekla že
Klekánice je strašidlo, co sbírá děti a že které jsou ještě venku pozdě večer tak ty si pak odnáší sebou.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Miroslavst

klekánice, která prý unáší děti, která se potulují venku i po odzvonění večerního klekání. Klekánice prý bydlí na starých věžích a zvonicích. Polednice i klekánice zřejmě souvisejí s vílami, jde vlastně o zlé čarodějné víly.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Pochybuji,že dnes ještě existují.
Odrovnal je Santa Claus.

Zdroj: http://selene­.wz.cz/klekani­ce.htm

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
9 řemesel

Tak jako se zvonilo „poledne“ aby sedláci a další mazali na oběd, tak i „klekání“ znamenalo šup domů, kleknout a pomodlit,někdy i najíst,bylo-li co, a už nevycházet z domu.A právě neposedné děti se strašily Klekánicí,aby verejdily venku.Kdo by je pak hledal,že.Veřejné osvětlení,elektřina ani baterky fakt tenkrát ještě nebyly, a od ohně coby světla občas lehla popelem část dědiny.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Klekánice – v čase Herodotového vraždenia neviniatok chodili vojaci zbierať deti do jedného roku. postupom času z toho vznikli ženy-klekánice a minimužici. V súčastnosti sú to pomocnice rodičov dnešnej doby
Nájdu sa ešte „Babičky“, ktoré poznajú ich príbehy. A rodičia si ich objednávajú na strašenie malých detí, aby potom… mohli sa ísť zabaviť.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Ano,souhlasím s panem 9řemesel.To je vyčerpávající odpověď,–---ZAJ-PO

Zdroj: pravda

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek