Avatar uživatele
Kepler

Co je na lidském těle podle vašeho názoru nejvíc zfušované?

Myslím z pohledu trvanlivosti a funkčnosti. Vynechme nemoci orgánů apod. Co byste na něm případně vylepšili?

Zajímavá 9Pro koho je otázka zajímavá? annas, dudu, johana 56, suaeda, marci1, Lamalam, Klaproth, orwell, Anikitos před 2688 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
klumprt

Záda a zuby. Záda bolí snad každého druhého člověka, snad to prej souvisí s postavením se na zadní. Páteř nese prostě velkou tíhu. Možná je to potíž civilizační a moderní, možná to souvisí s nedostatkem přirozeného pohybu.
Co se zubů týče, tak jejich kazivost souvisí nejspíš zase se změnou složení stravy. Papáme hodně sacharidů a kazíky si čvachtají. Ovšem takové osmy, které komplikují život spoustě lidí, ty jsou nějakým mizerným opomenutím matky přírody.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
suaeda

Neřekl bych, že je něco na našem těle nedostatečné. Samozřejmě pominu-li nemocné a invalidy. Každý živý organismus má tělo vyvinuté od přírody tak jak je nejlepší pro život daného druhu. Včetně člověka. U nás je velký problém, neboť technický pokrok jde několikanásobně rychleji než evoluční. To znamená, že nejsme plně přizpůsobeni novinkám doby. Oči jsou oslabovány prudkým el. světlem, uši hřmícím hlukem ze sluchátek, nohy nejsou přizpůsobeny pohybu po tvrdém podkladu a tak dál bych mohl pokračovat. Musíme si uvědomit, že lidé před 150 a více lety žili zcela jinak a evoluční vývoj se u člověka ještě nestačil v průběhu 5 – 6 generací na tyto změny přizpůsobit. To trvá stovky či tisíce let.
Takže pokud je člověk zdraví a snaží se přiměřeně normálně zdravě žít tak má vše pro život dostačující.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Čich. Stáve se mi, že nepostřehnu zatuchlý až těžko dýchatelný vzduch, ale jakmile jdu třeba pryč na wc a vrátím se zpět do pokoje, tak mě to vždy trkne do nosu ta změna vzduchu, takže jdu hned na chvíli větrat přes okno.

Zuby. Pokud bych si je nečistil po každém jídle, tak by se mi určitě nepovedl můj rekord, který nadále držím a to jest 8 let bez návštěvy zubaře.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dudu

Hltan a hrtan – vzduch nasátý nosem při vdechu proudí nejprve společnými prostory trávicí a dýchací soustavy (hltanem). Na dolním konci hltanu se obě cesty rozcházejí. Potrava putuje do žaludku jícnem, vzduch vstupuje přes otvor do hrtanu. Zmíněný otvor je spojen s příklopkou, která jej při polknutí potravy uzavírá, aby se sousto nedostalo do dýchacích cest. Uvedené řešení je velmi častou příčinou zadušení soustem jídla.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dubraro

IMHO základní problém je v tom, že člověk je vyprojektovaný na nějakých 30–40 let a dnes se dožívá mnohem víc. Tělo pracuje za hranicí životnosti.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?ivzez Nahlásit

Avatar uživatele
lenkasvob

Záda a zuby – to není chyba našeho těla. Dá se to vyléčit plnohodnotnou stravou. http://www.sta­lemladi.cz/vi­tamin-k2-zdroj-sily-nasich-babicek-mk7-mk4/ Špatné zuby a bolesti v zádech jsou způsobeny opomíjením vitamínů v lidské výživě.
Jinak nejhůře je vyřešena odolnost proti stárnutí a rakovině. Ale příroda si poradí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
karel1412

Já myslím, že sluch. Sice ho od ostatních zvířat nepotřebujeme tak moc, ale přesto bych ocenil lepší sluch. (Slyším normálně, bez jakékoli vady)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
orwell

Tak mám dojem, že u mě skoro „fšecko“ ☹

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

zuby
Nevím jak přesně si vysvětlit Tvé „Vynechme nemoci orgánů“…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Klaproth

Z hlediska funkčnosti je to u řady lidí jednoznačně mozek.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dědapetr

Slepé střevo,nemá žádnou funkci a v těle je zbytečné.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Miloslav

Zuby.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lovecrossed

No vzhledem k funkčnosti asi nic. Ale varlata „uložená“ mimo tělo beru jako velkou fyzickou slabinu :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
rklomoz

Špatná otázka. Je třeba upřesnit pohlaví a hlavně věk.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marijakes

Na tuto otázku asi každý odpoví podle toho, co ho sužuje. Tělo každého živočicha a tak i člověka je přizpůsobeno prostředí, ve kterém žije nebo by měl žít. Jakmile je z onoho prostředí vytržen, tedy třeba i vržen nebo štván pokrokem a novými technologiemi, novými životními podmínkami, strukturami, začne vzdorovat.....

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
John Wick

Zfušované je všechno.Člověk je strašně nedokonalý,kdejaká blbost ho skolí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dagmon

Já si nemyslím že by bylo něco zfušované.Podle mne to je o tom, jak se ke svému tělu chováme. Když ho budeme krmit špatným jídlem, nečistit si zuby, a tak dál a dál, tak se podle toho také bude opotřebovávat. Když si vezmete to nejlépe zkonstruované auto a budete do něho lít nějaký podřadný benzín, a nebudete se o něj náležitě starat, tak to také nějakou dobu zvládne, ale pak budou přicházet všelijaké poruchy a problémy až si jednoho dne „klekne“ a holt se nerozjede…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
tobby

Zrak a sluch. Jsou nezbytné k normálnímu životu a přitom velmi náchylné k poškození. Vím o čem píšu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kepler

Orwell: pokud máš v cajku oči na display, prsty na psaní a myslící řepu, tak to snad ještě nebude zlé, ne?

před 2688 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
orwell

Člověče teď se to se.e tak, že to nestíhám ani počítat. Snad jsi na tom líp a pořád ještě slyšíš ty netopýry 🙂

před 2688 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Nevím, netopýry jsem už dlouho neviděl, natož slyšel. Takže horní část zvukového frekvenčního spektra asi taky odchází do pryč. No co, všichni stárneme a teď jenom záleží na tom, jak si s tím zkurveným fenoménem dokážeme poradit.

před 2688 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Lovecrossed: tak to máš svatou pravdu. Slyšel jsem, jak jeden havíř málem přišel o koule, když přišel celý rozpařený ze sprch (pytlík vyvěšený jako fangle) a sedl si na lavici z latěk a mezer a pod tou lavicí bylo rozžhavené žebrované topení. Zbytek si už snad představíš…

před 2688 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Found: v tom je ta nedokonalost zubů. Pokud si je nečistíš, tak o ně přijdeš. Zvířata zubaře nepotřebují.

před 2688 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Ještě, že existují ty zubní protézy a zuby nejsou zas až tak stěžejní pro život i když mohou pěkně potápit bolestí. Slyšel jsem, že zánět trojklaného nervu je jedno z nejbolestivějších postižení na které člověk neumře.

před 2688 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

klumprt: jo, přesně na to jsem myslel při zadávání otázky. Nejlíp by nám bylo, kdybychom měli páteř dvakrát pevnější a zuby jako žralok, kterému se obměňují celý život.

před 2688 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek