MonkeyKing

Co je na Kunderovi tak úžasnýho?

Vždyť psal jenom oplzlosti a všechny jeho knihy jsou jak jedna.
Vysvětlete mi to někdo, prosím

Nejlepší odpověď
annas

Mohl byste využít archiv a dověděl byste se víc.

https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=Milan%20Kun­dera%20
--

Zřejmě nevíte, co znamená oplzlost. V jeho dílech se neobjevuje, takže pochybuji, že jste některá jeho díla četl.

Je pravda,, že nejen Kundera, ale i Hrabal, Páral psali o sexu. Láska a sex, ale sex bez lásky.. To nebylo žádoucí, když v 60. letech, vstoupili do literatury.

Sex bez lásky, ale jeho popis má do oplzlosti hodně daleko.

Milan Kundera, český, dnes v Paříži žijící a francouzsky píšící autor. Jeden z největších, které jsme kdy měli – viz moje otázka

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/patri-k-tajemnym-zakonum-zivota-ze-nevinni-nesou-vinu-za-viniky-ma-pravdu-m-kundera-ktery-1-4-slavi-devadesatiny

Předposlední otázka o Kunderovi vložená asi před měsícem.

Přečtěte si umělecký vývoj, začátky, charakteristiku jeho děl atd.

Najdete hodnocení

"Kundera vrátil poezii erotickou lásku., nejde o zapálenou lásku socialistické mládeže, jako budovatelů socialismu, ale o jejich rozchody, erotiku bez lásky. – Monology. – básnická sbírka způsobila rozruch, , ale je považovaná za jeho nejúspěšnější. §

Mnohem více v odkazu

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/byl-milan-kundera-za-socialismu-z-casti-povolenym-autorem-nebo-byla-cenzurovana-vsechna-jeho-dila

Další odpovědi
Zvidatel

Proč oplzlosti (zkus si přečíst Bukowskiho)? A proč PSAL? Ještě žije a pořád může psát.
Já od něj až tak moc nečetl, ale to co jsem četl nebylo ani oplzlé ani sprosté.
Ale hájit ho nebudu, kdo ví, jak to má v ostatních knihách a až tak moc toho spisovatele neznám, abych měl přesný úsudek.

Drap

To je snadné. Někomu se líbí, jinému ne.

Emefej

„a všechny jeho knihy jsou jak jedna.“ Myslíš i ty ve francouzštině, které doposud nedovolil přeložit do češtiny? Inu, asi budeš zdatný franštinář…