Co je minirezerva pro nouzové dojetí?

Dobrý den,
prosím o vysvětlení termínu „minirezerva“, čím se liší od plnohodnotného rezervního kola, jde-li o rozměrové odlišnosti v jakém poměru by šlo o rozdíl u rozměru kola 6×15" s pneu 195×65×R15.

Odpovědi
taku1

Liší se hlavně velikostí (aby se vešla do kufru vozu a nezabrala místo) a pak taky je u ní omezena rychlost. Je to opravdu pouze pro nouzové dojetí.

Dandi

Přesně jak říká taku1…většinou je rychlost omezena na 50 nebo 80km/hod a jedná se o kolo, které je určeno pro bezpečné dojetí po defektu. Opak „minirezervy“ je „plnohodnotné dojezdové kolo“.