Kelt

Co je lepší pro tělo, chůze, nebo běh?

Nemyslím nějaké extrémy, prostě rekreačně. Jeden doporučuje chůzi, protože není tak namáhavá pro tělo, lidé běží na doraz, je to horší pro klouby, ale v letové fázi je to uvolnění. Chůze – je šetrnější na klouby.
Samozřejmě mohu najít výhody i nevýhody pro oba sporty. Máte někdo zkušenosti? Co doporučujete? Děkuji.

Nejlepší odpověď
ivzez

Chůze.

Běh mi lékaři nedoporučovali, radili
mi chůzi, jízdu na kole a plavání.

Další odpovědi
Mc Merkurion

… samozřejmě že odpočinek, pohybem, jakýmkoliv, se tělo opotřebovává …

Drap

Chůze je přirozenější.

dubraro

Záleží na tom, jaké je to tělo. Pro mladé a silné je vhodný běh, chůze nemá žádný tréningový efekt. Pro staré a obézní je lepší chůze, protože tolik nezatěžuje klouby a běžet stejně dlouho nevydrží.

Kryšpín

Jak a kde, na asfaltu dostává při běhu kostrč trochu zabrat

dalmatinka

Jde o to u koho – těžce obézní člověk by měl začít s rychlejší chůzí a přidávat – jde o to neodrovnat si klouby. Pokud ale obezní nejste, tak není důvod neběhat. Naopak, budete se cítit líp celkově – protože si zvýšíte fyzičku – výdrž. Roztáhnete plíce, posílíte kardivaskulární systém jako celek. Hubnout je ale lepší silově – ideálně kombinací obojího. Na kondičku rozhodně lepší běh. ale nikdy není dobrý jednostranný pohyb absolutne. Je třeba to střídat a protahovat a relaxovat… dobře sepsaný je to tady: https://pruvod­cevyzivou.cz/za­behnete-si-pro-krasnejsi-postavu/