annas

Co je lepší? Ne/litovat, aby film Vašeho života, který se Vám bude ve stáří odvíjet, ne/byl mládeži přístupný?

Podle aforismu Jana Sobotky.

Obrázek

https://www.pi­kist.com/free-photo-strbw/cs
Pikist fotografie zdarma

Nejlepší odpověď
df

Neni dobré klást odpor tomu, co je nám přirozené. Naším úkolem je plodit potomstvo a proto neodmítáme vzájemnou soulož. Aby nas potom nebolela varlátka potažmo vaječníky.

Další odpovědi
aliendrone

Ztotožňuji se s tvrzením, že lidé na smrtelném loži lecčehos co v životě učinili litují a chtěli by to udělat lépe či jinak (popřípadě vůbec). Prakticky NIKDO ale nelituje toho, že v průběhu života hodně souložil. ;) :D :D

Disraeli

Určitě nelitovat. JENŽE (velké jenže) to, čeho kdo lituje a v čem kdo spatřuje zábavu, užívání si, smysluplný žvot, to se může člověk od člověka lišit. A to podstatné na tom je, že je to odrazem nebo spíš výsledkem charaktru a svědomí. Pro někoho je velká nemravnost zábavou a aby se mohl takový člověk za/bavit, tak musí prožívat a dělat jedině nepřístojné věci (zlo/zvyk). Zábava a zhýralost jde v moderní domě ruku v ruce. PŘESTOŽE ruku v ruce může jít i mravnost a zábava (a že je něco „zábava“ zhýralá, tak to neznamená, že musí být nějak větší, záživnější nebo víc uspokojující).
Kriminalita, drogy, promiskuita, vulgarismy, závislosti (i nedrogové), ničení sebe, svého zdraví i ostatních, negativní jednání a vlastnosti… a vůbec celý styl zábavy (v čem kdo zábavu a rozptýlení spatřuje).
Co je zábavné pro kriminálníka a násilníka (který si v tom libuje), nebude zábavné pro jiné a většinu jiných lidí. To už je samozřejmě zahranou zákonů, avšak, co je zahrnou slušnosti, to začíná v (liberální, přeliberálované) společnosti převládat.

Takže určitě nelitovat, ALE musí to výchazet z čestného a mravního charakteru (vycházející z kultury/spo­lečnosti, výchovy, politiky, školství… a pak samozřejmě už i z vlastního uvědomování si — následků, činů a jednání… podle svědomí, sebereflexe, EQ, logiky).
Bavit se ano, ale nejen v mezích zákonů, ale taky aby to bylo po všech směrech správné… to neznamená, že to musí být „suché.“ Mnoho lidí si začíná spojovat slučnost s nudou a nějakým celibátem, asketismem a nevím čím ještě a z druhé strany si spojuje neslušnost se zábavou. Co škodí (nějak někomu, něčemu), to ani nemůže být skutečná zábava nebo něco smysluplného.

Herjulfson

Myslím, že je to úplně jedno. Hlavně abych měl chuť si ho pustit klidně znovu.

zjentek

LEPŠÍ není nic.

Drap

Litovat zřejmě budu a hodně. Budu litovat všeho toho, co jsem nestihl, a nebo nestačil dokončit. Další obavy mám z toho, že se vše do filmu nevejde.

Herjulfson

Možná s tím díky špatné paměti nebude takový problém a vše se vejde do krátkého spotu, který se nám navíc může zdát, že je o někom úplně cizím.