turista

Co je kWh a kolik vlastně stojí?

Nejlepší odpověď
1popelka1

KWh je kilowatthodina – vypočítává se podle něj cena elektřiny.
Cena jedné kWh pro české domácnosti byla v roce 2010 cca 5 Kč u ČEZ (4,35 Kč/kWh)

http://www.na­zeleno.cz/ener­gie/energetika/ce­na-elektriny-2010-nejlevnejsi-je-cez-s-4-35-kc-kwh-nejvice-usetrime-s-pre.aspx

Další odpovědi
mosoj

kWh je jednotka pro měření množství elektřiny.

1 kWh elektřiny spotřebuje spotřebič o příkonu 1000 W za jednu hodinu nebo spotřebič o příkonu 100 W za 10 hodin.

Cena elektřiny za jednu kWh je odvislá jaký máte tarif a mírně se liší i cena od různých poskytovatelů.
Já mám dvoutarifní ( nízký a vysoký tarif) pro ohřev TUV v domácnosti od ČEZU.

Cena nízkého tarifu je 1,64 Kč za 1 kWh.
Cena vysokého tarifu je 4,91 za 1 kWh.
K tomu je třeba ještě připočítat paušál za 25 A jistič + pevnou cenu . To dělá dohromady
182,07 Kč za měsíc. Tento paušál zaplatíte i kdyby jste nespotřeboval ani 1 kWh.

Nízký tarif je zapínán poskytovatelem podle zatížení sítě signálem HDO, tak aby byl poskytován 8 hod za 24 hod.

panenka

kwh je kilowatthodina používá se při výpočtu elektriky.