Tibca1

Vyznáte se někdo ve spotřebě elektřiny?

Zdravím, chtěl by jsem se zeptat, zda se někdo nevyznáte ve spotřebě elektřiny.
Potřeboval bych totiž zjistit, o kolik mi vyjde levnější si vzít grafickou kartu se spotřebou 150W místo 375W. Vím že je to dost velký rozdíl, ale chtěl bych vědět o jak moc velký finanční rozdíl to bude.
Když tak soukromá zpráva.
Předem děkuji.

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Pokud 1kWh stojí 5,–Kč, tak za hodinu provozu spotřebiče o výkonu 150W zaplatíš 5/1000*150=0,75 Kč. Naproti tomu při hodině provozu spotřebiče o výkonu 375W je cena 1,88Kč. Rozdíl tedy je 1,13Kč za hodinu provozu. Pokud tento spotřebič používáš např. 5 hodin denně, tak to je 1,13*5=5,65Kč denně, což při průměrném měsíci 30,5 dní je 172,33Kč a ročně to dělá 2067,90 Kč.

Další odpovědi
soles

Na toto používám super kalkulačku:
http://www.vy­pocitejto.cz/e­nergie/spotre­ba-elektriny.html