annas

Co je harmonie sfér a kdo ji vymyslel?

Nejlepší odpověď
vagra

Harmonii sfér vymyslel řecký filosof, matematik a astronom Pythagoras.
Byl první, který svět nazval „kosmem“, který spočívá v tom, že je v něm vše uspořádáno podle číselných vztahů. Důkazem toho je pro Pythagora hudba.
Zdá se, že byl první, kdo za harmonickým souzvukem tónů a za intervaly stupnic objevil číselné vztahy, nikoliv ovšem mezi kmitočty, ale mezi délkami znějících strun. Hudební harmonii Pythagoras nalézá i ve stavbě vesmíru. Tak jako těleso v pohybu vydává zvuk, který závisí na velikosti tělesa a rychlosti pohybu, tak i nebeská tělesa, když probíhají svou drahou, vyvolávají nepřetržitě znějící „hudbu sfér“, kterou my ovšem neslyšíme.
Další velice zjímavé podrobnosti najdete na zdroji

Zdroj: http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:G9mu­blTUUpgJ:filo­sofie.mysteri­a.cz/pythagoras­.htm+Pythagoras+a+har­monie+sf%C3%A9r&­cd=18&hl=cs&ct=clnk&gl=c­z&source=www.go­ogle.cz