Lgee

Z čeho se vyrábí kosmické lodě?

Je na to taky nějaká látka potřeba jako do atomovek nebo se vyrábí z normálních věci?

Hlasujte v anketě

Odpovědi
dubraro

Jiné.

Ke stavbě kosmických zařízení se používá velké množství různých materiálů, z nichž některé byly zvlášť k tomuto účelu vyvinuty. Často se pak takto vyvinuté materiály se speciálními vlastnostmi používají i na pozemské výrobky. Někdy se také stane, že se použije materiál nevhodný a výsledkem je havárie – například raketoplánu Columbia.

Dochy

Jiné.

Proč ta debilní anketa? Zpravidla na ty rakety co se používají žádný uran, plutonium, apod. není třeba (možná kromě některých spec. laboratorních zařízení). Převážně to bude ocel, pro pohon se používají chemické a fyzikální motory. Jen pro některé sondy bez lidské posádky se jako zdroj energie používá plutoniový termoelektrický generátor.