Co je dobropis k zálohové faktuře?

Od jedné společnosti jsme kupovali nové vozidlo které jsme hradili z 70% vlastními prostředky a zbytek pomocí úvěru od leasingové společnosti.Tu 70% akontaci jsme platili přímo na pokladně společnosti a byl nám vydán příjmový doklad. O dva dny později při převzetí vozu nám byla předána zálohová faktura s tou samou částkou kterou jsme již uhradili v hotovosti a zároveň jsme obdrželi i dobropis k této zálohové faktuře s mínusovou částkou. Chtěli bychom se proto zeptat zda je to v pořádku a k čemu tento dobropis slouží? Předem moc děkuji za odpověď. Tomáš

Nejlepší odpověď
kropitko

Dobrý den, myslím, že vám tohle pomůže, pokud ne, tak si nahoru do lišty zadejte slovo dobropis a vyjede vám ještě více informací.
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-znamena-dobropis

Další odpovědi
Jambalaya

Pojem dobropis zná výhradně zákon o DPH. Tento postup je správný z hlediska účtování o DPH a některé firmy musí takto postupovat, neboť jim jinou možnost nedává jejich účetní software. Tedy vy si s tím vůbec nemusíte lámat hlavu. Dobropis k zálohové faktuře je v zásadě naprosto nesmyslný papír, který je vám jako spotřebitelům naprosto nepochopitelný 🙂. Pokud byste chtěli postup detailně vysvětlit, položte další otázku, ale nepovažuji to za nutné 🙂