Odpovedi18

Co je to dobropis?

Měl jsem reklamaci na dvě aplikace a přišel mi dobropis. Je to uznání reklamace ?

Nejlepší odpověď
Kepler

Dobropis je písemný doklad, kterým věřitel snižuje svoji už dříve vyúčtovanou, ale ještě neuhrazenou pohledávku vůči dlužníkovi. Na základě dobropisu je pak výše pohledávky účetně snížena, případně zcela zrušena. Jde svým způsobem o „zápornou“ fakturu. Důvodem pro vystavení dobropisu může být např. reklamace odebraného zboží ze strany dlužníka. (wiki)

Další odpovědi
nyjono

Je to důsledek reklamace.
Dobropis slouží jako doklad pro zaúčtování vracené finanční částky. Tobě je k ničemu, pokud ti peníze přišly. Je to spíš doklad ro účetní/ho.

elkon

Zde je přesná definice.
http://www.tes­tyzucetnictvi­.cz/slovnicek-ucetnich-pojmu.php?pojem=do­bropis