co znamená DOBROPIS

Od jisté firmy jsem dostala dobropis na peněžitou částku k předešlé faktuře. Co to pro me znamená?

Nejlepší odpověď
annas

Dobropis je faktura s mínusem, tzn., že za zakoupené zboží nebo službu jste podle původní faktury zaplatila víc. Nyní Vám firma částku uvedenou v dobropise z určitých důvodů vrací, takže částka na původní faktuře mínus částka dobropisu znamená skutečnou cenu. Někdy to firmy dělají tak, že dobropis odpočítají při další dodávce od nové faktury, jindy pošlou peníze hned.

Další odpovědi
hem

Znamená to, že částku uvedenou na dobropisu dostanete zpět – ve formě hotovosti nebo na bankovní účet. Dobropis může být forma uznané reklamace, kdy není poskytnuto nové zboží nebo oprava, ale vrací se finanční částka.