Kepler

Co je bezprostřední příčinou svědění?

Jste čistý, vykoupaný, nemáte žádné breberky ani kožní nemoc. Prostě vás najednou začnou svědit záda nebo si musíte promnout oko. Poláci říkají: coś w kule mie najada, to napewno wkulegryz! Ja ale v koulohryza nevěřím.

doplněno: svědění bez zjevné příčiny, ani píchnutí komárem nebo kousnutí hmyzem

https://pixaba­y.com/cs/photos/kr%C3%A1­va-pole-zem%C4%9Bd%C4­%9Blstv%C3%AD-pastvina-2943007/

Nejlepší odpověď
annas

"Jakl se dostane ekzém pod kůži,

Důsledkem naší nezdravé životosprávy je vnitřní „přehřátí“, kdy se to určitým způsobemv nás „vaří“ a pomocí ventilu (kůže) vypouští ven, podobně jako když přehřátý papiňák si občas vypustí páru (akutní kožní výsevy) nebo sice slabě, ale zato permanentně upouští přetlakové horko s párou (chronické kožní potíže).

Však také ne nadarmo se ve staré řečtině ekzém vyjádří slovem „vařit“ a v čínské medicíně pak zase výrazem „vlhká výpusť“. Obojí tak trefně vystihuje podstatu kožních problémů. Obzvláště pak strava a stres jsou v hlavní roli kožních viníků.

Opět rady, co je dobré jíst,. čeho se vyvarovat…"

Více na: https://www.pa­tentnimedicina­.cz/cz/ze-supliku-tcm/kozni-potize

--
Vím, že berrete alternativníé medicínu s rezervou,. nebo možná vůbec ne, ale opět jde o mé zkušenosti,, tsřeba někdy někomu odkaz ponmůže.

Další odpovědi
aliendrone

Bezprostřední příčinou takového svědění je příčina, která sice je reálná, ale není zjevná. (abys nefrfňal dám příklad – mikroskopická částečka podráždí oko, automaticky si ho promneš aniž bys o její existenci měl potuchy)
Na kulohryza také nevěřím, ale ještě chvíli (pokud mě tímhle dřív nezabiješ) začnu věřit na mozkožrouty! ;) :D :D

Jan Kunčar

Když hmyz kousne člověka (nebo zvíře), vypustí do rány látku, která zabrání sražení krve (jinak by ji nemohl pít). Tato látka způsobuje svědění, které postupně mizí, jak tuto látku organismus kousnutého odbourá.

vas999

Já bych řekl, že příčinou svědění jsou mikroskopičtí živočichové, kteří žijí na kůži. Ani když je člověk vydezinfikovaný, nevymýtí kompletně organismy na kůži, minimálně sem tam nějaká bakterie zůstane.

Kepler

alien: tak jo, to oko beru. Ale co ta záda? Jsi oblečený, nevypouštíš žádnou páru, exému nemaje. To se pak musím drbat o futra, jako medvěd o strom. Mimochodem, dá se sehnat ještě nějaké škrabátko na záda s půlmetrovou rukojetí?

iceT

Dá, u Vietnamců třeba, já na poškrábání na zádech používám tu zubatou naběračku na špagety.

Kepler

Dík, to je dobrý nápad! Doma tu naběračku nemám, protože myslím, že nenaběrá a špagety se okamžitě vyplazí zpátky do hrnce (cedím). Ale jako drbátko to může být super! Jen jestli je dost dlouhá?

aliendrone

Jejda Keplere – to může být věcí/příčin. Od počínajícího „beďaru“ (v téměř nezjistitelném stádiu), přes podráždění pokožky od oblečení (vlezlý chlup do látky košile), až po neuropatický projev.

V tvém případě se ovšem nabízí i další (jiným nedostupné) příčiny a všchny souvisí s tvojí zločinecko sexuálně chlívoidní nenasytnou náturou, pročež je zbytečné se o tom rozepisovat, páč by tomu stejně NIKDO [pochopitelně] nerozuměl! ;) :D :D

Jo, drbátko jsem nedávno viděl v SAPĚ a ani nezměnilo design od toho komančského – taková ta dřevěná ručička. :)

A buď šika, a urob si to sám! To drbátko. ;) :D :D