Všeználek

Co je a k čemu slouží Ethernet ??

Co to vlastně je a k čemu slouží? Chtěl bych to stručně vysvětlit. Například tablet má ethernet ale já nevím k čemu to slouží. Na Wikipedii jsem to našel ale je to pořád to nechápu.
Doplňuji:
Takže do toho můžu napojit např. ADSL internet pomocí kablu,jako je to na tomhle videu? Takže jako bych dával internet do PC přes pevnou pomocí kabelu ale dal ho do tabletu a potom už to v tom tabletu nějak nastavil? Alespoň takhle jsem to pochopil.

http://www.you­tube.com/watch?v=svcVNWYg­VTQ -video

Nejlepší odpověď
Bičiště

Ethernet se moc netýká uživatele, ale zhotovitele počítačových sítí. T.j. firem, které se instalací sítí zabývají.Ethernet je jedna z různých forem technologií, myslím, že dnes nejvíce používané.Bude-li váš tablet připojen do internetové sítě za pomocí technologie ethernet, není to vaše záležitost, ale poskytovale služeb a vy s tím nemůžete nic udělat.Píšete, že tablet má ethernet, znamená to, že je přizpůsoben pro připojení touto dnes nejrozšířenější technologií.Je to pro vás dobrá zpráva – informace.
Doplňuji:
Doplňuji – je to tak, jak to píšete.To video vás provází připojením k internetu, volbou jazyka, atd., až po spuštění filmu. K připojení používá nějakou redukci, ale to je podružné.Když připojíte tablet tam, kde dnes máte připojen PC- přes ADSL linku,budete připojen k internetu. Tím nastavením se už musíte prokousat, ale připojen budete.Určitě je užitečné předem si pročíst návod.Stručný bývá tištěn a podrobný by mohl být na CD.