Rokio

Co hrozilo ve středověku za necudný vztah s ovcí?

Zajímá mě hlavně, jak by na to reagovala církev a který trest by dostal hříšník od středověkého soudu?

Nejlepší odpověď
annas

„sodomie = sexuální úchylka záležící v ukájení pohlavního pudu pohlavním stykem se zvířaty;“

PSJC
--

"Křesťanská společnost středověku a raného novověku zaujímala ke stejnopohlavním i jiným vztahům ostře odmítavý postoj. Nejen, že většina lidí homosexuální kontakty odsuzovala jako prohřešky proti „přirozenosti“, ale navíc je přísně trestaly soudy.

Takzvaná Josefina (Constitutio criminalis Josephina – česky Nové útrpné a hrdelní právo pro Království české, Markrabství moravské a Knížectví slezské) zahrnovala v duchu tradičního širšího chápání sodomie pod příslušné trestné jednání jak vlastní homosexuální praktiky, tak nestandardní formy heterosexuálního styku a zoofilii.

Ve všech těchto případech měli být usvědčení pachatelé, označovaní v zákoníku za „nelidi“, zbaveni života – dle závažnosti provinění buď stětím a následným spálením mrtvoly, nebo u těžších deliktů upálením zaživa:"

atd

https://www.sto­plusjednicka.cz/hris­ni-sodomite-jake-tresty-cekaly-homosexualy-v-ranem-novoveku

Další odpovědi
led

Cirkev odovzdala týchto hriešnikov svetskému súdu na odsúdenie v zmysle vtedajších zákonov. Za dokázanú sodomiu bola smrť odstrašujúcim spôsobom, tj, upálenie, topenie, lámanie v kolese, rozštvrteni, či trhanie koňmi, volmi (podľa jednotlivých oblastí miesta činu). Šľachtic mohol byť sťatý, pokiaľ k tomu dostal túto milosť od kráľa.