uertkl

Co hrozí za porušení zákazu vstupu do škol?

V souvislosti s nařízením o zákazu vstupu studentů mimo jiné do budov vysokých škol, jaký hrozí trest za porušení tohoto nařízení tím, že jako student budu v budově vysoké školy pracovat na své diplomové práci? Prosím odpovídejte jen ti, kdo tomu rozumí a byl bych vděčný i za zdroj nebo odkaz na zákon, který o tomto rozhoduje. Děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
Pepa25

Nebyl vyhlášen zákaz vstupu do školy, ale „osobní přítomnost studentů na hromadných formách výuky a zkoušek při studiu na vysoké škole podle zákona č. 111/1998 Sb., o vysokých školách a o změně a doplnění dalších zákonů (zákon o vysokých školách), ve znění pozdějších předpisů, přičemž je umožněna osobní přítomnost na klinické a praktické
výuce a praxi“. (citace je Nařízení vlády č. 74/2020 Sb.)

Individuální konzultace apod. jsou možné (viz odkaz). Knihovny a studovny jsou uzavřeny. Navštívil bych především web příslušné VŠ, tam budou určitě podrobné informace.

Zdroj: http://www.msmt­.cz/nouzovy-stav-a-vysoke-skolstvi

Další odpovědi
kojbec

Na základě ústavního zákona č. 110/1998 Sb., o bezpečnosti České republiky může stát omezit práva osob. Pravomoc vlády omezit práva osob je vymezena v zákoně č. 240/2000 Sb. o krizovém řízení a o změně některých zákonů (krizový zákon) v §5. Jen s prominutím blbec by něco podobného chtěl porušit. Stát bude vyžadovat dodržování těchto požadavků velmi důsledně, porušení některých z nich je automaticky považován za trestný čin.

placebjok

Tím, že byl dnes vyhlášen nouzový stav tě čistě teoreticky můžou i zastřelit ve smyslu litery „odvrácení veřejného ohrožení na vymezeném území zákazu vstupu vyplývajícího z krizové situace“

Mc Merkurion

… doporučil bych ostatním, než o něčem začnou polemizovat, přečíst si odkaz, jež dal Pepa, předpokládám, že ministerstvo školství o tom ví daleko víc a tak to tam vysvětluje dost podrobně …

Pepa25

Chtěl bych požádat ostatní, aby neodpovídaly podle svých dojmů, ale podle platného práva, a pokud možno dál nešířili paniku. Děkuji.

kojbec

Fyzická osoba je v době krizového stavu povinna strpět omezení vyplývající z krizových opatření stanovených v době krizového stavu a zdržet se činností zakázaných krizovým opatřením. Fyzická osoba se dopustí přestupku tím, že bla bla bla Podle tvého poněkud podivného výkladu práva by věta zakazující „osobní přítomnost studentů“ znamenala, že jeden student tam může případně, že všichni nestudenti mají vstup povolen což je nesmysl.

Edison

… nebo i trestného činu…