Anizbor

Co hrozí u propíchnuti levé srdeční komory při zavedení kardiostimulátoru?

Po příchodu do domácího léčení pacienta,začaly bolesti u srdce,byl převezen zpět do nemocnice,tam se zjistilo,že při zavedení kardiostimulátoru došlo k propíchnutí levé komory.V čem spočívá náprava a jaká hrozí rizika?Prosím s díky o odpověď Ani.

Nejlepší odpověď
Pájo

Ti lidé v bílém oblečení v nemocnici jsou lékaři a další odborný personál, těch se ptejte. Ošetřující lékař Vám přesně popíše konkrétní situaci pacienta (pokud jste příbuzná), další postup a všechna rizika. Tady Vám to neřekne nikdo!

Další odpovědi
Quimby

Z mého nedoktorského pohledu: Rána by se měla nejspíše zahojit, asi to vyžaduje klid, protože srdeční tkáň bude oslabená. Při vyšším tlaku by se jinak mohla rána zase otevřít a to by nebylo dobré.