sesednizkola

Co hrozí tomuto mladíkovi v případě dopadení?

Bydlím v paneláku. Dnes na mě zazvonil člověk, tak okolo dvaceti, a představil se jménem souseda z prvního patra. Nevím, jak ten soused vypadá, protože ho neznám a na to asi sázel. Povídá mi, jestli bych mu nepujčil na zamečníka, že prej si zabouchl dveře. Řekl jsem mu, že nemám a poslal ho pryč. Bylo mi to hned divne a protoze sousedka vedle mu vydala hotovost, sel jsem to proverit. Slysel jsem, jak pres to, ze dostal penize zvoni na dalsi byty a zkousi to, coz me podezreni potvrdilo a zavolal jsem policii. Neudelal jsem to hned, protoze jak jsem psal, nevím jak soused vypada a nechtel jsem volat policajty na souseda, kdyby nahodou to byl on. Pro lidi co nebydli v panelaku, ne, opravdu neznam vsechny sousedy. Od videni jo, ale nevim jak se kdo jmenuje a ty co bydli v prvnim a nejezdi vytahem mozna ani tak ne:) Kdyz prijeli, on uz byl bohuzel pryc. Hrozi mu vubec neco, kdyz mu ty lidi daji penize v podstate dobrovolně? Setkali jste se s necim podobnym?

Nejlepší odpověď
gecco

A proč jsi jej nezadržel???
___
Pokud způsobil škodu nad 5.000,–, jde o trestný čin.
V případě ohodnocení jako podvod by mohlo jít až o dva roky natvrdo (a více za přitěžujících okolností – §209)…
___
To, že neznáš sousedy – je běžné, já je taky neznám.
😉

Další odpovědi
JájsemRaibek

Pokud to není soused, tak minimlně podvod-kdo jiného uvede v omyl…
Ale to je právě to, co využívají podvodníci.
Hele, ikdybys volal policajty na souseda, tak soused možná bude chvíli nasr..ej, ale pak by si měl uvědomit, že někomu není nějaká situace lhostejná, za což by mohl být rád. Jeho by to nic nestálo, jen by prokázal, že to je on a pohoda.