dgfdgf

Co existuje za alkoholový nápoje kromě koktejlů, punče a svařáku? Punč je vlastně taky koktejl.

Odpovědi
dubraro

Madeira, Porto a další fortifikovaná vína, Retsina, Vermut (Cinzano apod.)

Punč se jmenuje tak jak se jmenuje podle sanskrtského slova „panča“, které znamená „pět“, protože se skládá z pěti složek: alkoholu, cukru, citrónu, vody a čaje či koření.

magorvkleci

Jestli je punč vlastně taky koktejl, tak grog je vlastně taky svařák :)
A co kafe nebo čaj s rumem?
Pak taky ještě existuje alkohol v prášku, co se nasype do vody.
Ale s těma koktejlama to není tak jednoduchý. Koktejl nebo punč jsou vlastně jen dva z mnoha druhů míchaných nápojů. Koktejl je alkohol silně ředěný vodou s cukrem a dochucený citrónem nebo něčím hořkým, třeba limetkou.

Takže třeba Bondova vodka-martini není vlastně koktejl, podobně jako Long Island Ice Tea (před nímž upřímně varuji).