autacek

Co do krásné otázky, když odpověď na ní je naprosto k ničemu? Je taková otázka opravdu krásná?

Nejlepší odpověď
Kelt

A co kdybys byl konkrétní a otázku tady uvedl. Pak se to dá posoudit.

Další odpovědi
annas

.Otázky jsou jednoduché, náročnější, zajímavé, nezajímavé.

Co považujete za krásnou otázku, je subjektivní pohled, zřejmě u vás jde o otázky, které jsou převzaté ze zpravodajských stránek.

Omylem jsem za vaši „krásnou otázku“ dala bod.

Důležité je, aby otázky byly stylizované podle pravidel českého jazyka, které se zpravidla na této stránce nedodržují. Stejně tak bývá v otázkách mnoho pravopisných chyb.

" Otázka naprosto k ničemu?" Možná pro vás., pro jiného ne. Je víc možností, proč otázku nepochopit, protože není přímo převzatá z internetových zdrojů, nelíbí se, nebo odpovídající nezná na ni odpověď, protože je třeba přemýšlet.

Pokud otázku někdo nepochopí, neměl by na ni odpovídat, pokud ano, tak nesvádět vinu na formulaci otázky.

1. Třeba vaše odpověď je „naprosto k ničemu“.

"autacek

„Ne, každé přísloví je o něčem jiném, nebylo by přínosnější dát otázku, jak uvařit dobrý guláš, než neustále todle? “

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-do-krasneho-zvonu-z-olova-kdyz-nezni-skoda-krasy-kde-rozumu-neni-vede-od-obou-prislovi-cesta-ke-stejnemu-cili

Kdo má právo určovat nevhodnost otázek, pokud neporušují Kodex? Někomu se líbí holky, jiným vdolky.

2. Jako příklad nepochopení uvádím tuto otázku s odkazem na původní. .

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-to-ze-otazka-ktera-mela-vecnou-chybu-je-vyhodnocena-jako-dotaz

--
Odpovídat na zadaný dotaz stejně jako na aforismy a citáty by měli reagovat ti, „kdo si myslí, že jim to myslí.“
Mám v paměti slova Jana Sobotky.

ivzez

Pokud otázku neuvedete, nelze posoudit, jestli je krásná.
Totéž platí i pro odpověď → opravdu byla naprosto k ničemu?
(Ráda bych obojí posoudila sama.)

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

annas

Omylem jsem dala bod za otázku.