Avatar uživatele
autacek

Co do krásné otázky, když odpověď na ní je naprosto k ničemu? Je taková otázka opravdu krásná?

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, qwet1 před 1117 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kelt

A co kdybys byl konkrétní a otázku tady uvedl. Pak se to dá posoudit.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
annas

.Otázky jsou jednoduché, náročnější, zajímavé, nezajímavé.

Co považujete za krásnou otázku, je subjektivní pohled, zřejmě u vás jde o otázky, které jsou převzaté ze zpravodajských stránek.

Omylem jsem za vaši „krásnou otázku“ dala bod.

Důležité je, aby otázky byly stylizované podle pravidel českého jazyka, které se zpravidla na této stránce nedodržují. Stejně tak bývá v otázkách mnoho pravopisných chyb.

" Otázka naprosto k ničemu?" Možná pro vás., pro jiného ne. Je víc možností, proč otázku nepochopit, protože není přímo převzatá z internetových zdrojů, nelíbí se, nebo odpovídající nezná na ni odpověď, protože je třeba přemýšlet.

Pokud otázku někdo nepochopí, neměl by na ni odpovídat, pokud ano, tak nesvádět vinu na formulaci otázky.

1. Třeba vaše odpověď je „naprosto k ničemu“.

"autacek

„Ne, každé přísloví je o něčem jiném, nebylo by přínosnější dát otázku, jak uvařit dobrý guláš, než neustále todle? “

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-do-krasneho-zvonu-z-olova-kdyz-nezni-skoda-krasy-kde-rozumu-neni-vede-od-obou-prislovi-cesta-ke-stejnemu-cili

Kdo má právo určovat nevhodnost otázek, pokud neporušují Kodex? Někomu se líbí holky, jiným vdolky.

2. Jako příklad nepochopení uvádím tuto otázku s odkazem na původní. .

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-to-ze-otazka-ktera-mela-vecnou-chybu-je-vyhodnocena-jako-dotaz

--
Odpovídat na zadaný dotaz stejně jako na aforismy a citáty by měli reagovat ti, „kdo si myslí, že jim to myslí.“
Mám v paměti slova Jana Sobotky.

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ivzez

Pokud otázku neuvedete, nelze posoudit, jestli je krásná.
Totéž platí i pro odpověď → opravdu byla naprosto k ničemu?
(Ráda bych obojí posoudila sama.)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
annas

Omylem jsem dala bod za otázku.

před 1116 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek