Avatar uživatele
Kelt

Jak to, že otázka, která měla věcnou chybu, je vyhodnocena jako Dotaz +?

Tak to je síla!!!. Otázka " Co do krásného zvonu z olova, když nezní. Škoda krásy, kde rozumu není. Směřují obě přísloví ke stejnému cíli?," je ze své podstaty nesprávná, viz můj příspěvek. Na základě toho tak autorka přidá dodatek a je to ohodnoceno jako Dotaz + a já nemám ani palec. Nejde mi o nějaké body, že bych se o ně musel dohadovat. Ale není to fér. Doufám, že to není v rukou ruské rozvědky? Děkuji.

Viz vrácená otázka, kde je i vaše odpověď.

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-do-krasneho-zvonu-z-olova-kdyz-nezni-skoda-krasy-kde-rozumu-neni-vede-od-obou-prislovi-cesta-ke-stejnemu-cili

Upravil/a: annas

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Nassin před 1101 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
aliendrone

Mě by zajímala ta „věcná chyba“ v dotazu, protože já žádnou nevidím. Mohl bys konkrétnější? V diskuzi se na ni jen odvoláváš, tudíž nemám představu vocogo. :)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
led

Skúste sa zamyslieť nad samotnou otázkou, nie nad slovami v texte otázky. Berte do úvahy, že ide o príslovie z Vietnamu, kde v týchto textoch je eropskymi slovami je uložené opisné vyjadrenie múdrosti vekov.
Európska verzia tohto vietnamského príslovia môže byť obsiahnutá práve v „Škoda krásy, kde rozumu není.“
Takže nechápem, v čom je táto otázka v podstate nesprávna, ak sa autorka pýta na vzájomnú väzbu týchto prísloví tisíce kilometrov vzdialených etnograficky aj historicky rozdielnych civilizácií.
Rovnako nerozumiem, čo má spoločné s touto otázkou ruská mafia? Čo keď je za tým keltská „mafia“, alebo a tu by sme mohli menovať podľa celosvetového telefónneho zoznamu…
Ale není to fér, ak nám ide o zisk, o body a my tie body nedostaneme.
Preto prosím, ak mi chcete dať body za túto odpoveď, odovzdajte ich na patričnom mieste v pokladni „keltskej mafie“. Ja som si len od kotla s čarodejnou polievkou vyjadrila svoj názor…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kepler

Já jsem tuto otázku pochopil tak, že olověný zvon nezní tak krásně jako ten ze zvonoviny. Samozřejmě, že zní, ale zní blbě, hluše. Říkáme že nezní v tom smyslu jako nezní housle z plastiku. Není třeba brát různé moudrosti doslova.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Zřejmě to ohodnotil ten, který tu chybu nepoznal.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
led

Kepler, príslovia sú múdrosti povedané inými slovami. Treba nad nimi premýšľať, aj keď myslenie bolí. Aú jaj…

před 1098 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
df

Proč jsou pro tebe palce tak životně důležité? Zajímalo by mě, čeho všeho bys byl schopen pro udělení palce.

před 1100 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kelt

pro df
Pokud jsi nečetl tu otázku, která byla ohodnocena jako Dotaz + a můj příspěvek a celou tu historii , tak bys to pochopil. Tato otázka to jen vysvětluje.

před 1100 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek