Kepler

Co děláte s drobnými mincemi, které vám zbyly ze zahraničních cest?

Mám doma eurocenty, polské groše a bulharské stotinky.

Nejlepší odpověď
Ametyst

Mám je schované v “zahraniční” peněžence. Když vím o někom, kdo jede do ciziny, dám mu je. Některé mince šly použit do nákupních vozíků.

Další odpovědi
paul1

To je už slušný základ sbírky. Také mám hodně drobáků z různých zemí, některé ještě platí.

Drap

Nechat si je na příští cestu, můžeš s nimi hrát i čáru, nebo je dat na ulici dětem na hraní.

Disraeli

Některé možnosti:

  1. Nechat na památku, popřípadě do sbírky
  2. Nechat do příští cesty
  3. Dát je někomu
  4. Směnit za jinou měnu

Pepa25

Snažím se je utrácet, zvlášť pokud jde o zemi, kdy se už asi nepodívám (např. Izrael , Rusko apod.), tak aby mi zůstaly na památku tak 1–2 mince (když tak na letišti nebo na odjezdu za zbylé drobné koupím čokolády 😉
Pro běžné země (eurozóna, PL, atd.) je mám ve valutové peněžence a utratím je příště. Syslit je nemá smysl, mince žádné směnárny neberou a dělat si sbírku je k ničemu.

Čecho_slovák

Moc mi jich nezbyde, tak je házím do kašen.

Kelt

Takovou otázku jsem chtěl položit také, protože mám podobný problém.

Beno

Vrátit je před odjezdem ze státu. Nechat je na příští cestu.

quentos

Schovávám si je. Jednak se hodí, až zas někdy pojedu ven (pevně věřím, že k tomu jednou dojde) a jednak jsou dobré pod otvírák, když nechceš zničit pivní víčko. :{)>

aliendrone

S vyjímkou € všechny ostatní hážu do vázy s umělou růží. Mince na dně snižují její težiště, takže je více stabilní. No a pak přijede sourosemetrika (je fuk jaká) a ony mají SPOUSTY kamarádek, které jedou do příslušné země.
Přirozeně dostanu držkovou, že to nemám rozdělené (nasáčkované) dle zemí, ale ve skutečnosti se v tom rády přehrabují, však to asi znáš, ženský, no. :)