Avatar uživatele
Kepler

Co děláte s drobnými mincemi, které vám zbyly ze zahraničních cest?

Mám doma eurocenty, polské groše a bulharské stotinky.

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? paul1, jirka F, aliendrone, Ametyst, Disraeli před 886 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Ametyst

Mám je schované v “zahraniční” peněžence. Když vím o někom, kdo jede do ciziny, dám mu je. Některé mince šly použit do nákupních vozíků.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
paul1

To je už slušný základ sbírky. Také mám hodně drobáků z různých zemí, některé ještě platí.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Nechat si je na příští cestu, můžeš s nimi hrát i čáru, nebo je dat na ulici dětem na hraní.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Disraeli

Některé možnosti:

  1. Nechat na památku, popřípadě do sbírky
  2. Nechat do příští cesty
  3. Dát je někomu
  4. Směnit za jinou měnu

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pepa25

Snažím se je utrácet, zvlášť pokud jde o zemi, kdy se už asi nepodívám (např. Izrael , Rusko apod.), tak aby mi zůstaly na památku tak 1–2 mince (když tak na letišti nebo na odjezdu za zbylé drobné koupím čokolády 😉
Pro běžné země (eurozóna, PL, atd.) je mám ve valutové peněžence a utratím je příště. Syslit je nemá smysl, mince žádné směnárny neberou a dělat si sbírku je k ničemu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Čecho_slovák

Moc mi jich nezbyde, tak je házím do kašen.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Takovou otázku jsem chtěl položit také, protože mám podobný problém.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Beno

Vrátit je před odjezdem ze státu. Nechat je na příští cestu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
quentos

Schovávám si je. Jednak se hodí, až zas někdy pojedu ven (pevně věřím, že k tomu jednou dojde) a jednak jsou dobré pod otvírák, když nechceš zničit pivní víčko. :{)>

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

S vyjímkou € všechny ostatní hážu do vázy s umělou růží. Mince na dně snižují její težiště, takže je více stabilní. No a pak přijede sourosemetrika (je fuk jaká) a ony mají SPOUSTY kamarádek, které jedou do příslušné země.
Přirozeně dostanu držkovou, že to nemám rozdělené (nasáčkované) dle zemí, ale ve skutečnosti se v tom rády přehrabují, však to asi znáš, ženský, no. :)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek