asistentka11

Co dělat? Soused – Ukrajinec má vlčáka na hlídání, ten neustále štěká! Veškerá snaha z mé strany o řešení je ignorována!

Už jsem na pokraji sil. Nevím, jak dál! Poradí mi někdo?

Nejlepší odpověď
nyjono

Stížnost na příslušný obecní úřad.
Pokud nezabere úství, pak písemnou.

Další odpovědi
Drap

Kup si klapky na uši. Je celkem přirozené, že pes štěká.

Alesh

Zavolej policajty, co jinýho… rušení nočního klidu. A i přes den se to dá jistě na něco navlíknout.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

nyjono

Drape, všeho moc škodí.
I přespříliš štěkání. Taky bys to asi nechtěl poslouchat pořád.

Drap

To je sice pravda, ale pokud mám psa na svém pozemku, ma chov psů neni v obci zakázán, což neni u nás zakázán v žádné obci, tak co s tím obecní úřad udělá? Vydá nařízení že pes nesmí štěkat? Stejně jaqko když přijedou policajti. Co mohou dělat? Mohou pouze říct psovi ať neštěká. A jak známo toto většinou nepomůže. Obdobné věci se už řešily mnohokrát na různých obecních úřadech. Bylo to už někdy někde, vyřešeno ke spokojenosti všem?

Drap

To je sice pravda, ale pokud mám psa na svém pozemku, ma chov psů neni v obci zakázán, což neni u nás zakázán v žádné obci, tak co s tím obecní úřad udělá? Vydá nařízení že pes nesmí štěkat? Stejně jaqko když přijedou policajti. Co mohou dělat? Mohou pouze říct psovi ať neštěká. A jak známo toto většinou nepomůže. Obdobné věci se už řešily mnohokrát na různých obecních úřadech. Bylo to už někdy někde, vyřešeno ke spokojenosti všem?

Mc Merkurion

… tak na vesnici je to normální, ve městě zas cinkaj tramvaje, ale co takovej kostel, ten bimbá každou čtvrthodinu, to je pak vopruz … všude je něco, je-li čoověk zdravě unaven, ve spánku to nevadí, a přes den si pustim rádio …

asistentka11

Děkuji za zastání. Jasně, že pes štěká, ale toto je fakt síla. Kdo nezažil, těžko pochopí!

NoFear

Přesně. My tady u nás v ulici máme samá uštěkaná psiska (doslova každý má psa a většina skoro pořád štěká. A když štěká jeden, štěkají skoro všichni). A to jsem rád, že nebydlím v bytě..
Normálně proti psům nic nemám (i když ten štěkot, vytí, vrčení, kňučení atd mi vážně vadí), jako spíš vůči jejich majitelům, kteří si je neumí ohlídat a vychovat. Soused přímo vedle nás dokonce toho psa sám rozštěkává a v životě ho neokřikl, když na někoho štěkal (je to druhý nejagresivnější pes v ulici.. ale na mě je naštěstí zvyklý). Naprostý pablb ten soused.
Jiní o pá domů dál mají takovou malou rasu. Upištěný malý hajzlík, který štěká nonstop (dokonce jen tak – i když tam nejsou lidi a nikdo v blízksoti není ani zvířata). A prváě on všechny rozštěkává.
Já bych to tak pokutoval, tyhle lidi… O.o

Drap

Pokutovat za co? Že pes štěká? Vždyť by to bylo proti přírodě a zdravému rozumu. Pokutovat nelze jen tak podle přání. Musí to mít oporu v zákoně. A znáš snad nějaký takový zákon?

NoFear

Hele, pokud jsou lidi idioti a psa rozmazlují, rozštěkávají, přímo ho v tom podporují a nějaký čokl štěká nebo vyje nonstop celý den jen tak „zbůhdarma,“ tak něco není v pohodě a majitelé mají nést zodpovědnost. Je to velmi omezující a nefér vůči ostaním lidem. Jsou tu různá práva na pomezek, prostor – co komu patří, kdo kam smí a co si může dovolit, ale o zvuku tu kromě rušení nočního klidu vlastně nic není a to je chyba. Narušovat klid ostatních (neustále) takovými otravnými (a zbytečnými) zvuky, by se mělo trestat. Tohle nemá, co dělat se psí přirozeností. Zdravý, vychovaný pes neštěká celý den a neruší okolí.
A to jsem rád, že nebydlím v bytě, kde někdo chová takového psa. Tohle by se opravdu mělo pokutovat.
Narušování věřejného života, klidu a soukromí.

NoFear

Obzvlášť když takového psa mají skoro všichni v ulici. A tenhle hluk je na zblánění a na odtřel.

My třeba taky máme psa, ale neštěká celý den. Štěká jen velmi zřídka (to je přirozené), neštěká na ostatní lidi ani psy nebo jiná zvířata, která projdou kolem. A rozhodně neštěká nebo nevyje jen tak, proto že by se snad nudil nebo co.. A to má jen jediný důvod. Je vychovaný.
Ostatní by neměli nést „břemeno“ za to, že si „někteří“ neumí svého psa vychovat. Podobně jako se psími lejny všude po ulici i na soukromém pozemku a dokonce volně běhající psi, z nichž někteří dělají i bordel nebo pronásledují jiná domácí zvířata (jako např. kočky).
Vše je to vina lidí. Ne psů, tohle nemá, co dělat s nějakou psí přirozeností. Proto pokutovat – za hluk, narušování a nepořádek.

asistentka11

Soucítím s Vámi! Vy dokážete pochopit o čem mluvím! Psi za to nemohou, jsou jen nevychovaní a jejich majitelé na to kašlou. To mi vadí, ta lhostejnost lidí, neochota nějakého řešení a pak vy, který nevíte co s tím a jak dál! V dnešní době je člověk, který se snaží neotravovat, řešit věci v klidu, často raději ustoupit za BLBA a často si s ním dost lidí" vytře " Smutné, moc té spravedlnosti není!

NoFear

To je pravda. A přitom je i tohle omezováním, či obtěžováním ostatních. Jako hluk a hlavně nevychovaní psi (kvůli jejich majitelům). Když to vše chcete řešit po dobrém, domluvou, bez agresivity atd, tak se na vás stejně všichni vykašlou a nezbývá než se obrátit na některé pověřené orgány nebo instituce. A řešit to „úřední“ cestou, protože není možné se domluvit, když jedna ze stran neposlouchá a ani nechce. Lidí moc do všeho tahají ego…