jaryk

co dělat když zaměstnavatel odmítl podepsat výpověd a zároven mi neumožní dál vykonávat práci? mám nárok na 60% ze mzdy?

Nejlepší odpověď
Edison

Výpověď nemusí podepsat… Výpověď musí převzít. Už je to tu mnohokráte jasně napsáno: Poslat doporučeně počtou, možná s doručenkou. Tím se poivažuje výpověď za předanou a přijatou. V zásadě se k tomu nemusí vůbec nijak vyjadřovat, dovuměsíční výpovědní lhůta začíná běžet prvním dnem následujícího měsíce. I v té době náleží zaměstnanci mzda ve výši dohodnuté v pracovní smlouvě. Pokud je překážka v práci na straně zaměstnavatele, myslím, že by měl hradit plnou mzdu, neb překážka není na straně zaměstnance. Možná by mohloo záležet na způsobu jak neumožní vykonávat práci, co to znamená.. Neumožní přístup na pracoviště? Nebo jak?