Helenkaa

Co dělat když zajíček začne hubnout?

Můj Zajda ze začátku pěkně přibíral,ale přišel zlom všeho.Před 2 dny začal hubnout, z 180 g má teď 161 . Nevím co mám dělat, vyzkoušela jsem mu dávat více mléka často i méně často a stále hubne . Bříško nemá moc tvrdé a průjem taky nemá. Prosím o radu,předem moc děkuji.

Nejlepší odpověď
seraphico

Vzít ho k veterináři.

Další odpovědi
Filip84

Když jsi důra a tejráš ho!? 🙄👿

Já zajíce nechovám, já zajíce žeru, docela mi to chutná, i králík. Ale už jsem odchoval koty. Ne, není to to samé: s kotem je větší jebačka, ale ne až o tolik.

  1. Králíkovi do 6 tejdnů se nedává nic jiného, než mléko.
  2. Králík není tak háklivý na mléko, jako koti, můžeš mu dát i kozí. Koti mléko nesmí, mají intoleranci na laktosu, zmorduje je to, musí mít kotí náhražku. Ale, pozor, ani zajíci či králíkovi nesmíš dát mléko kravské: zmorduješ ho!
  3. Králík není tak háklivý na častost krmení, jako koti, ale co 3 – 4 hodiny ho musíš krmit, a to v noci, chápeš to? Musíš k tomu vstávat, jak když žereš penicilin, prostě.
  4. Nevím, jestli se takto malý králík sám vysere. Kotek se nevysere, musíš mu, nejprve, masírovat bříško, a pak suchým hadrem třít prdel, musíš to odkoukat od kočky, ona jim ji olizuje, jinak zemře na sepsi, otráví se vlastními výkaly. Já nevím, jak je to se zajícem, jo, poraď se – s veterinářem, tře­ba.

Takže, abys měla představu: pokud se ti stane, jako se ti kdysi stalo mě, že ti kočku zachvátí automobil, a máš doma ještě slepé koty, tak musíš:

  • co 2–3 hodiny nachystat to kočkomléko, (smrdí to, lepí to, drahé je to, gryndá se to všude 😅), kuchařským teploměřem hlídat, aby mělo předepsanou teplotu (jinak ti kot chcípne),
  • pak jít, namasírovat kotovi břicho, tak jako velmi, velmi jemně,
  • pak kota nakrmit tou stříkačkou / kapátkem (samozřejmě, že je celý zajebaný – kapátko, ani stříkačka, nejsou struk),
  • pak koty nechat spát, před dalším krmením jim masírovat prdel, aby se vysrali (alespoň ob jedno krmení),
  • musíš jim zajistit sucho a teplo, takže když jsou zajebaní od „mléka“ z krmení, tak vzít jiný hadr, suchý a koty „olízat“, tím hadrem, opatrně, sakra opatrně, je to neuvěřitelně křehké stvoření,
  • krom toho, že jim co ty 2–3 hodiny chystáš tu sračku, že jsou furt zajebaní, že je musíš furt utírat, tak s nimi musíš taky trávit čas, protože pokud jich je víc, tak je to ještě dobré, ale pokud je jeden, což ten tvůj zajíc je, tak trpí odloučením; pomůže „agent“: co mám teď kočku, tak ona sama přišla, jenže to byl tak měsíční kot. Ale už žrala, a jako já jsem se jí věnoval, ale já nejsem ten typ, co se bude 8 hodin denně mazlit s kotem, no tak jsem jí v sekáči koupil za cca Kč 15.00 agenta, takový plyšák je to, je šedý, tak ho vždycky vyperu s šedým oblečením. A jo, spokojená, hnípala s agentem a teďka hnípou s agentem koťata, co vyrobila, když jde ven. Má zajíc agenta? 🤷‍♀️

Králík / zajíc vím, že je o trošičku méně náročný, ale ne o moc, zase se „kojí“ delší dobu, než koti. Máš na to čas, víš jak? Ne? Fajn: tak zajíce „klepni“, nebo vezmi na veterinu utratit.

Protože podle toho, co tu píšeš, tak ho neskutečně tejráš! 👿👿👿

To není krasobruslení, důro, to se musí umět! 🙄