Weroniq

Co dělat, když začne škrábat v krku a necítíme se dobře.. jde ještě zabránit vypuknutí nemoci?

takové ty počáteční příznaky jako je škrábání v krku, zvětšené uzliny, trochu bolest hlavy a únava.. jde nějak zabojovat proti vypuknutí nějaké chřipky nebo nachlazení, které se tak ohlašuje?

Nejlepší odpověď
Terryle

Pokud se to týká dospělého, tak doporučuju slivovicovou bombu – ohřát 0,5 – 1,5 deci (podle toho, jak je člověk zvyklý pít) slivovice, rozmíchat v ní med a nalít to do sebe. Pak zalehnout do postele a zaspat to. Ideální je to večer. Pokud se to chytne v začátku a dva, tři večery se to zopakuje, může to pomoct…

Další odpovědi
www

Pokud tě už škrábe v krku, nemoc již máš a lze jen zmírnit její průběh (tipy máš zde), úplně zastavit ne.
Zkušenost

Tom20

Já vám můžu doporučit osvědčený recept z vlastní zkušenosti.Vzít si 3× Panadol.Nějaký čaj a další babské rady jsou na nic.

suaeda

Na počáteční nachlazení (na chřipku to zabírá méně) používám svařené dobré červené víno s kořením. Po vypití horkého nápoje ihned zalehnout.
Já vím, je to barbarské vůči dobrému vínu, ale mě to pomáhá. A pokud jsem fit tak vínko piji tak jak se má.

baghira

Kromě popisovaných receptů se mi osvědčily i brutální dávky vitamínu C (předávkování se neboj, přebytky tělo snadno vyloučí).

Deli

Osvědčilo se mi homeopatikum Oscilo, dá se koupit v lékárně, dávkování viz leták.

mrblackwell

Mě pomáhají spreje z mořské soli.V podzimních a zimních dnech to používám pravidelně a pomáhá to.Dá se to používat i preventivně.

Stačí i Vincentka.Poprvé si koupit sprej,asi tak kolem 60ti korun a pak už jen doplníte Vicentkou,kterou zakoupíte v lékárně,super­marketu a.t.d.Velká flaška stojí asi 25 kč.Doplníte a zbytek klidně můžete vypít.

Zdroj: http://www.zbo­zi.cz/?q=mo%C5­%99sk%C3%A1%20vo­da%20nosn%C3%AD%20sp­rej&typ=nabid­ky&seradit=nej­levnejsi