DusanOrlik

Bolí mě v krku

Zdravím všechny,před 3.dny jsem snědl 250ml zmrzliny najednou do sebe,ještě k tomu večer a docela rychle dával do sebe-teď mě bolí v krku-když polikám a piju.Nemáte nějakou radu,jak se toho zbavit(kromě lékaře)?

Nejlepší odpověď
quentos

udělejte si zábal z cibule, je na tyhle věci výborný. Stačí střední cibuli nakrájet na kolečka, vyrovnat je na čistý kapesník, plácnout ho na krk a kolem něj obvázat šálu. V tom si pobuďte přes den a přes noc, uleví se vám. Podpoříte to ještě, když další dvě cibule nakrájíte na kostičky, prosypete 2 lžícemi cukru a přiklopíte víkem – cibule po několika hodinách pustí šťávu, tu průběžně pijte, když už bude cibule „vyšťavená“, udělejte novou.
Cibule obecně je vynikající přírodní antibiotikum. Na bolesti v krku neexistuje nic lepšího.
Doplňuji:
zábal nejlépe několikrát opakovat, dokud bolest zcela nezmizí. Ještě silnější účinky než bílá cibule mívá cibule červená, je o pár korun dražší, ale taky má proč…

Další odpovědi
Ewush

Přípravků je spousta:Septolete, Orofar, Stopangin atd.. Hodně účinný je i Bioparox, ale chutná odporně, vydržela jsem ho brát 2 dny 😁

rynek878

rozmíchám dvě kávové lžičky soli ve čvrtlitrovém hrnku vody a kloktám,není to nic příjemného,ale mně to pomáhá.

panenka

Já na bolest v krku používám Bremhexinové kapky 3 krát denně 20 kapek Tusin kapky,dobrý je i Stodal sirup který taky užívám při bolestech v krku.

ReHu

Prieznic zábal, kloktat stopangin.
Doplňuji:
Už jsou nějaké pozitivní změny?

Bunnik

Ale když se to nebude lepšit, podívej se na mandle a jazyk baterkou, kdybys je měl povleklé(takovej bílej sajrajt :)), je to angína a na tu jedině antibiotika.

fábie

Čistý hadřík si namydli toaletním mýdlem, zabal tak aby ti mýdlo nešlo přímo na kůži a nech zapařit.Opravdu to pomáhá. A pak ještě můžeš zkusit tvaroh.Taky dobr.

Michal

Zabalit si krk do Priznitzova zábalu tj.studený ručník vyždímaný,igelit také kolem krku a suchý čistý ručník.(nejlépe froté),vzít si 1000j celaskonu rozdělené do 3–4 dávek a B komplex kvůli překyselení žaludku a posiluje metabolismus.3× denně jednu tabletu, vždy k tomu celaskonu.Hodně pít vlažný ovocný čaj a koupit si nějaké kloktadlo nebo tablety Septollete ,Stop- Angin ap.Poradí v lékárně .Pokud by bolest neustoupila a zvýšila se tělesná teplota, bude přece jenom potřeba navštívit lékaře.Hodně brzké uzdravení přeje Michal.

Zdroj: Zdraví je přednější,než to ,že nechci jít k lékaři!

pondělí

pokračovat v pojídání zmrzliny,alkoholici dělají to samé a funguje to

Fallen Angel

vem mlíko, převeď ho do varu, nalej ho dohrnku a za horka pomalu pij (neopař se !!!). + pokud máš v krku zahleněno, vem kus tvrdšího pečiva a málo nakousané polikej (bolí to, ale funguje) + pak můžeš použít přípravky, co ti tu napsali ostatní