skywalker

Jak urychlit/zmirnit bolest anginy

Dobry den

vcera jsem byl u doktorky ktera mi rekla ze mam anginu, predepsala mi prasky Ospen 1500 (nejvyssi) a kloktaci Stopangin, vcera jsem kloktal, nasadil lecbu antibiotiky, dnes rano jsem bral 3-ti prasek a furt me boli v krku stejne, pise se ze mam hodne pit, ale pres tu bolest to nejde, kdyz si jdu vzit prasek, 10 minut pred tim se snazim vyhecovat abych ho spolknul, jelikoz polykani prasku nenavidim, kor kdyz me boli v krku, vecer jsem 5× vstaval kvuli bolesti, a chtel bych se zeptat…je nejaka metoda/zpusob kterou bych mohl zmirnit bolest pred polykanim prasku nebo urychlit lecbu ? Je to pro me poprve, nikdy jsem anginu nemel, a je mi 14 let.
Doplňuji:
Dobra, dekuji, ale jak mam teda do sebe naladovat jidlo a piti ???

Nejlepší odpověď
quentos

už jsem tady ohledně tohoto radil několikrát, kdybyste si byl prošel starší odkazy na toto téma, byl byste si ušetřil možná i několik hodin bolesti. http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-je-nejlepsi-na-bolest-v-krku

Další odpovědi
iceT

Musíš počkat,až léčba zabere,jinak to nejde,pokud nesnášíš prášky,možná by ti usnadnilo je rozpůlit nebo rozdrtit,ale zase nevím,jak pak budou účinné.
Doplňuji:
No tady jde o to,že pokud nebudeš polykat,tak ti polykání nepůjde vůbec a po prvním polknutí za dlouhou dobu to fakt bolí,třeba ráno jak se vzbudíš,tak polknout při bolesti v krku je nesnesitelné.Ale pokud se chceš najíst,tak tu bolest musíš překonat a krk si na to zvykne,to je totéž jako ztuhlé svaly,po chvíli námahy bolest přejde,a i když to bolí dál,tak sval je rozhýbaný a použitelný.S bo­lestí v krku je to stejné.A léky je nutno dobrat,aby ses uzdravil.

marci1

Nějakou dobu to trvá, než prášky zaberou, hlavně je využívej všechny, i když Ti už bude lépe. Od bolesti si vezmi Paralen nebo Panadol ( v rozumné míře, dle návodu ). Mě velmi pomáhá při bolesti v krku, zavázat si ho ( třeba bavlněnou plenkou, nebo šálou ). Teplo mu udělá dobře. Hlavně lež a „kurýruj se“. Tělo musí být v klidu. Brzské uzdravení ! 🙂

postcd

Pokud je bolest špatně snesitelná, berou se prášky paralen, ibuprofen avšak já mám zkušenosti jen s bolestí hlavy, dám si polovinu když mám ojediněle bolesti že nemohu spát. Jinak přečíst příbalové letáky apod.

Angína by měla být snaha těla o hubení streptokoka. Potřebuješ se tedy zbavit jeho, použij google a hledej co je jeho příčinnou a co se mu nelíbí abys jeho růst nepodporoval..
Doplňuji:
Na bolest hlavy mi pomohlo v noci snědení grepu, pomeranče, citron si nejsem jistý.