Adis99

Jaká je nejlepší prevence proti nemocem?

Letos jsem pořád nemocná.. Jaká je nejlepší prevence?

Nejlepší odpověď
www

Pestrá strava, zelenina, střídmost, pohyb a otužování. Klid a pohoda doma i v práci, málo stresu. Nechlastat, nekouřit ap., šetřit tělo i psychiku.

Další odpovědi
anonym

Ve zdravém těle – zdravý duch. Platí to i opačně.
Aby byl člověk méně náchylný k nemocem, měl by se vyhýbat stresům, zdravě se stravovat, neměl by stresovat organizmus dietami, měl by být otužilý, neměl by podceňovat pitný režim a dostatečný spánek.
Bude to chtít opatrně posilovat imunitu. Zjistit, co je skutečnou příčinou Tvých problémů, doléčit je a dostatečně se pohybovat venku na čerstvém vzduchu. Pokud budeš potřebovat opravdu nějaké podpůrné prostředky k posílení obranyschopnosti organizmu, písmi mi na e-mail. Každopádně bych ale dala přednost přirozenému nastartování vlastního organizmu.

mosoj

Postupné otužování, zvyšování fyzické kondice a správná životospráva.

Jó, to se to radí.

Michal Kole

Otužovat se, naučit se plavat a chodit pravidelně do bazénu (do 50 m) a udělat jich 3× týdně alespoň 10 a svižně a stylově správně.

terry

Proti různým nemocem je různá prevence.
Máš na mysli nachlazení? Chřipka?

hippeace

když se ptáte obecně tak Vám mohu obecně odpovědět: „zdravý životní styl :)“ pak je to o zaměření na určitý typ nemocí ale k tomu životnímu stylu – neznamená to že se budete cpát pilulkami s vitamíny ale jezte ovoce a zeleninu (vitamíny: K, B, C, D atd.) a teké maso → bílkoviny!

Dodos

Mám dobrou zkušenost s ImunActivem. Beru ho vždycky na podzim a na jaře, když je „rizkové“ – chřipkové počasí. K tomu nějaké céčko a vitamíny z ovoce a zeleniny.

Zdroj: www.imunactiv.cz