Kapicka

Co dělat, když vás při prezentaci někdo ruší?

Jak na to pohotově zareagovat, aby z toho dotyčný neměl zábavu?
Doplňuji:
Ano, ve škole (SŠ).
Může se jednat i o obyčejný referát.

Nejlepší odpověď
gecco

…„i o obyčejný referát“…
A ruší spolužák? – prostě zmlkni a počkej, až pořádek zjedná pedagog…
😉
A nebo zareguj vtipně – ale jak? – to přece záleží na tom, nad čím se dotyčný baví…

Další odpovědi
Nedo

Jediná správná možnost je přestat s výkladem, upřeně se zadívat na vyrušujícího a nepokračovat, dokud nepřestane.

Nazdar Bazar

Při jaké prezentaci kde ? Ve škole ? Uveď kontext.
Doplňuji:
V tom případě bych onoho „vtipálka“ vyzval aby to řekl za tebe. Ovšem předpokládám že by si toho kantor všiml a potencionálnímu rušiteli vyčinil. Zkus třeba univerzální frázi: „Děje se něco“ ? Nebo třeba „že vás to baví.“

Nevíteto?

No, je krutá pravda, že v některých třídách spolužáky něčí referát vůbec nezajímá. Jediný koho zajímá je někdy jenom učitelka. ☹ Tak to ignoruj a předčítej to jí. Ta stoj (sedí) hned vedle tebe, pravděpodobně tě uslyší. A ostatní, co rušej, ať si políběj… 🙂

lota

„to jsem tak vtipná já nebo to chceš odprezentovat za mě?“

Banán88

Ja se hrozne omlouvam, ale nemohu jinak: tady by se hodilo vrhnout na nej dlouhy upreny pohled a klidnym hlasem rict pouze „necum na me, nebo ti useknu ruku..“

Kapicka

Mockrát vám děkuji za vyčerpávající odpovědi. Takto mi to stačí.
Určitě vaše rady ráda vyzkouším. Ještě jednou díky 🙂

Banán88

… raaado se stalo :D ;)

gecco

Tak hlavně, ať se ti daří – nejen s referáty.
😉