Chozze1210

Pracuji v nemocni a dostal jsem v té samé nemocni nabídku na lukrativnější práci. Je potřeba dávat 3 měsíc výpověď.

Přesun na jiný místo u stejného zaměstnavatele.
Co pro to můžu udělat, abych přestoupil, když mně nadřízený nechce pustit, kvůli nedostatku lidí.
Děkuji za rady

Odpovědi
setapouch

Není nutné (a ani vhodné dávat výpověď). Domluv se s oběma nadřízenými na nějaké pro oba přijatelné lhůtě pro nalezení nového zaměstnance. Pokud domluva není možná, tak ob nadřízeného. Nebo ať si to nový šéf zkusí zařídit, on má přece jen větší možnosti k vyjednávaní.
Kdybys dal výpověď a nový šéf si to rozmyslel, hrozilo by, že zaměstnavatel nebude s odvoláním výpovědi souhlasit a ty tak skončíš ná Úřadu práce, navíc, pokud se nepletu, bez nároku na podporu v nezaměstnanosti.
Doplňuji:
OK, oprava: „navíc se sníženou podporou v nezaměstnanosti“. Mělo by to být 45% průměrné mzdy, pokud máš odpracovánu minimální dobu, namísto 65%.

Nikdy mě to nezajímalo, na podporu jsem odkázaný nikdy nebyl, takže jsem si vybavoval jen něco málo.

ivzez

Nechce-li Vás Váš nadřízený pustit,
obraťte se na jeho nadřízeného.

Případně na svého budoucího nadřízeného,
aby zapůsobil na stávajícího.

Pokud by vše selhalo, pak výpověď a nová smlouva.